אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן נפגש למשך 4 שעות עם הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמאן צילום: פורום סבן

חיים סבן נפגש למשך 4 שעות עם הנסיך הסעודי מוחמד בן סלמאן

יורש העצר הסעודי קיים השבוע ארוחת ערב עם איש העסקים האמריקאי-ישראלי כחלק מסדרת פגישות שהוא מקיים עם בכירים בהוליווד ובעמק הסיליקון. במהלך הפגישה הצהיר הנסיך כי הגיע הזמן לפרק חדש ביחסי ישראלי וסעודיה

05.04.2018, 13:44 | שירות כלכליסט

נסיך הכתר הסעודי מוחמד בין סלמאן קיים השבוע ארוחת ערב ארוכה עם איש העסקים האמריקאי-ישראלי חיים סבן. בארוחה, שנמשכה 4 שעות, השתתפו גם האסטרטג הרפובליקני דן סנור ומשקיע האקוויטי הפרטי ג'ונתן נלסון.

קראו עוד בכלכליסט

על פי גורם המקורב לעניין, במהלך הסעודה שבה הוגש לשולחן אוכל איטלקי תיאר הנסיך בן סלמאן בפירוט את החזון שלו ל"ערב הסעודית החדשה" - מדינה שתהיה "מגוונת כלכלית ותשמש גם כמרכז תרבותי". את המסר הזה מבקש הנסיך לקדם במהלך מסע הביקורים העמוס שלו בהוליווד ובסיליקון ואלי. 

יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בביקור בארה"ב, צילום: איי אף פי יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בביקור בארה"ב | צילום: איי אף פי יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן בביקור בארה"ב, צילום: איי אף פי

ארוחת הערב הייתה אינטימית יותר מיתר האירועים שתוכננו עבור הנסיך הסעודי, כולל מפגשים שאירחו רופרט מורדוק ובראיין גלייזר. הארוחה עם סבן התקיימה בבברלי הילס, ונכחו בה 4 אנשים בלבד (האורח החמישי, המיליארדר והפילנטרופ אלי ברוד, חלה ולא יכול היה להשתתף).

על פי גורם המקורב לעניין, שוחחו הנסיך וסבן על הבאת מיזמים תרבותיים לערב הסעודית. רק אתמול הודיעה חברת AMC שבבעלות דאליאן וואנדה (Dalian Wanda) כי תפתח את שני מתחמי בתי הקולנוע הראשונים בהיסטוריה של סעודיה.

הנסיך בן ה-32 החל באסטרטגיה חדשה לגיוון כלכלת המדינה על מנת להרחיק אותה מהתלות בנפט. הוא גם מבקש להקל במעט את המגבלות הנוקשות המוטלות במדינה, על פי ההלכה המוסלמית.

בשלב מסוים השיחה בין סבן ובן סלמאן נסובה על יחסי סעודיה וישראל. הנסיך הבהיר כי הגיע הזמן לפרק חדש ביחסי שתי המדינות והדגיש כי שינוי גישה יוכל להתרחש ברגע שתחול "התקדמות משמעותית ביחסי ישראל והפלסטינים", אך לא פירט מה כוונתו.

כזכור, רק לפני כמה שבועות חלה התקדמות ביחסי שתי המדינות, לאחר שסעודיה התירה לטיסות ישראליות להודו לעבור דרך המרחב האווירי שלה – מה שקודם לכן היה אסור והאריך את משך הטיסה בכמה שעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות