אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חסמה גישה ליישומי צד שלישי ו"שברה" את טינדר איור: ערן מנדל

פייסבוק חסמה גישה ליישומי צד שלישי ו"שברה" את טינדר

המהלך התבצע בעקבות פרשת דליפת המידע לקיימברידג' אנליטיקה, אך גרם קשיי התחברות לאפליקציות אם זו הוגדרה דרך חשבון הפייסבוק של המשתמש

05.04.2018, 17:31 | רפאל קאהאן

פייסבוק שינתה ההגדרות לגישה של גורמי צד שלישי לשלל תכונות שלה, כך עולה מדיווח בבלוג של פייסבוק היום (ה'). הרשת החברתית הגבילה את הגישה ל-API (רכיב התחברות של גורמי צד שלישי) של אינסטגרם, תכונה שהיתה אמורה להתבטל בין כה וכה בסוף יולי הקרוב. כמו כן היא שינתה את הגדרות הגישה למידע של תכונות כגון קבוצות, אירועים ודפים, כמו גם התחברות (login).

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף היא חסמה את הגישה לחיפוש של משתמשים דרך כתובת מייל ושם משתמש לאחר שנוכחה לגלות שזו שימשה גורמים זדוניים. מסיבה זו היא גם הקשיחה את הגדרות הגישה לחשבון המשתמש. מהלכים אלה מגיעים בעקבות הגילוי על היקף החשיפה של משתמשי הרשת החברתית לפרשת קיימברידג' אנליטיקה. מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, הודה אמש שמספר המשתמשים שנפגעו כתוצאה מהפרשה עומד על כ-87 מיליון, ולא 50 מיליון כפי שנטען בתחילה. זאת ועוד, בקיימברידג' אנליטיקה דחו את הטענות בנוגע לנתון המספרי החדש שפורסם וטענו שמעולם לא היתה להם גישה ליותר מ-30 מיליון משתמשים.

 

מארק צוקרברג, צילום: איי פי מארק צוקרברג | צילום: איי פי מארק צוקרברג, צילום: איי פי

בתוך כך, הקשחת הגישה לתכונות פייסבוק גרמה לבעיה בקרב משתמשי אפליקציית ההיכרויות הפופולרית טינדר. אלה גילו אתמול שלא ניתן היה להתחבר לאפליקציה אם הגדירו את ההתחברות דרך חשבון הפייסבוק שלהם. לטענת המשתמשים, התופעה גרמה בין היתר לחוסר אפשרות לבטל דייטים שנקבעו. אנשי הפיתוח של טינדר עמלו על פתרון שהופץ בלילה ומטינדר נמסר שהבעיה נפתרה.

כעת נדרשים המשתמשים לאשר כל בקשת גישה מצד אפליקציות צד שלישי לכל סוג של מידע באופן פרטני, ולא באופן גורף כפי שהיה עד כה. בשלב הנוכחי לא דווחו בעיות מצד שירותים אחרים שעושים שימוש במידע של משתמשי פייסבוק לפעולתם - ואולם במקרה שנתקלים במצב בו אפליקציה מתקשה לתפקד, ההמלצה היא לבדוק אם נדרש אישור גישה ברשת החברתית עצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות