אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בועה? עכשיו סורוס דווקא מתכוון להשקיע במטבעות וירטואליים צילום: איי אף פי

בועה? עכשיו סורוס דווקא מתכוון להשקיע במטבעות וירטואליים

המשקיע המיליארדר תקף בינואר האחרון את תופעת המטבעות הווירטואליים, אך עתה דווח כי הקרן בראשותו מתכננת השקעות בתחום

06.04.2018, 20:51 | בלומברג

לאחר שבינואר האחרון הגדיר המיליארדר ג'ורג' סורוס את תופעת המטבעות הווירטואליים כ"בועה", עתה נודע כי הקרן בראשותו מתכוונת להשקיע בה - כך מדווחת היום (ו') סוכנות הידיעות בלובמרג.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים המעורים בנושא אמרו כי אדם פישר, המנהל את השקעות המאקרו בקרן סורוס בניו יורק, קיבל אישור לסחור במטבעות מסוג זה במהלך החודשים האחרונים, למרות שטרם עשה זאת בפועל. דובר מטעם החברה סירב להגיב.

ג ג'ורג' סורוס | צילום: בלומברג ג

סורוס אמר במהלך כינוס פורום דאבוס לפני כשלושה חודשים כי מטבעות וירטואליים אינם יכולים לשמש כמטבעות ברי החלפה בשל התנודתיות שבהם, אם כי לא חזה את הנפילה החדה שנרשמה בהם כפי שעשו מומחים שונים באותה עת. הוא הזהיר מפני שימוש שיעשו שליטים דיקטטוריים במטבעות הווירטואליים לשם שמירת נכסיהם בחו"ל. מאז נפל הביטקוין ב-41% לאחר עליות חדות בחודשים האחרונים של 2017.

אולם משקיעים אחרים החלו להשקיע בתחום זה. למשל, מנהל קרן הגידור מייק נובוגראץ אמנם הקפיא את תוכניתו להשיק מטבע וירטואלי בדצמבר, אך במקום זאת פנה להקמת בנק מסחרי המתמקד במטבעות מסוג זה וביוזמות הקשורות לטכנולוגיה הרלוונטית.

ישנם משקיעים שפנו לתחום כאשר רווחי קרנות הגידור שלהם החלו להידלדל. ג'ון בורבאנק, שסגר את הקרן המרכזית שלו בשנה שעברה, מתכוון לגייס 150 מיליון דולר לשתי קרנות המשקיעות במטבעות וירטואליים. קרן פספורט קפיטל שייסד החלה בפעילות בינואר. המיליארדר אלן הווארד ביצע רכישות בנפרד מהחברה בבעלותו במהלך השנה האחרונה והוא מתכנן להשקיע סכומים נוספים מכספו בנכסים דיגיטליים ובטכנולוגיית בלוקצ'יין.

סורוס כבר השקיע במטבעות וירטואליים, אולם באופן עקיף בלבד. החברה בבעלותו רכשה נתחים ב-Overstock.com במהלך רבעון הרביעי, והפכה בכך למשקיע השלישי בגודלו בחברת המסחר האלקטרוני. באוגוסט שעבר הפכה האחרונה לחברת המסחר הגדולה הראשונה שקיבלה מטבעות וירטואליים. בחודש שעבר צנחו מניותיה ב-40% לאחר שדיווחה כי רשות ני"ע בארה"ב חוקרת את הצעתה לבצע הנפקת מטבעות וירטואליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות