אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדשת המצלמה שלו נגנבה ואז גילה שהיא נמכרת באיביי ב-65 אלף דולר צילום: איי בי

עדשת המצלמה שלו נגנבה ואז גילה שהיא נמכרת באיביי ב-65 אלף דולר

העדשה, עבורה שילם הצלם האמריקאי 2,300 דולר, נגנבה בעת ששהה במקסיקו. אתמול היא נמכרה באתר ב-65,100 דולר ככל הנראה אחרי שחבריו ניסו למנוע את המכירה והציעו בכוונה סכומים מוגזמים

08.04.2018, 15:27 | שירות כלכליסט

הצלם האמריקאי דניאל זוורף איבד בחודש שעבר את "עדשת החלומות" שלו – קאנון 50 מ"מ f/0.95 - והשבוע הוא נתקל בה במקרה כשהיא עומדת למכירה באתר איביי. הוא עקב אחרי המכירה הפומבית שהסתיימה אתמול עם הצעת הרכישה ב-65,100 דולר. 

הדבר התפרסם אתמול במגזין The Photographer שדיווח שאין שום ספק שהעדשה שנמכרה באיביי נושאת את אותו מספר סדרתי של העדשה שנעלמה לזוורוף.

הצלם רכש את העדשה באיביי ב-2013 תמורת 2,300 דולר והשקיע 800 דולר נוספים בשידרוגה.

עדשת קנון שנגנבה והוצעה למכירה באיביי, צילום: איי בי עדשת קנון שנגנבה והוצעה למכירה באיביי | צילום: איי בי עדשת קנון שנגנבה והוצעה למכירה באיביי, צילום: איי בי

בחודש פברואר השנה שהה זוורף בעיר גוודלחרה במקסיקו. באישון לילה פרץ מישהו לחדרו וגנב את תיק המצלמה שבו היו שתי עדשות. זוורוף מספר שידע שאין טעם לדווח למשטרה המקומית, ולכן החליט לספוג את האובדן וללכת הלאה.

אך השבוע כאמור, נודע לו דרך חבר שהעדשה מוצעת למכירה באיביי. בתמונה שפורסמה באיביי אף נראה המספר הסידורי בבירור בקדמת התמונה. "התקשרתי מייד לאיביי, אבל הם לא ששו לעזור לי", מספר זוורוף. "מי שענה לי אמר שעליי להגיש תלונה במשטרה, ורק כשזו תיצור קשר עם איביי הם יורידו את העדשה מהאתר. אבל המכירה הפומבית עמדה להסתיים בתוך 15 שעות, לכן אמרתי להם שאין סיכוי לגרום למשטרת ניו יורק לפעול תוך פרק זמן כה קצר".

אך בעוד זוורוף כבר איבד תקווה, חברו דאג לפרסם את הסיפור ב-The Photographer, וצלם בשם קן ווילר (Ken Wheeler) שקרא את הכתבה, החליט לא לוותר והתעקש שאיביי תקפיא את המכירה. אבל גם זה לא עזר והעדשה בכל זאת נמכרה אתמול תמורת 65,100 דולר.

זוורוף מאמין שהמחיר המופקע הוא אולי התוצאה של צלמים אחרים שעשו ככל שביכולתם למנוע מהמכירה להסתיים, והציעו הצעות שאין בכוונתם לשלם. לפחות שני תומכים אפילו דאגו לזכות במכירות אחרות רק כדי להעלות פידבק שלילי על האתר.  "אני מאוד מקווה שאף אחד לא יסתבך וייתקע עם התשלום המוגזם הזה", אמר זוורוף. הוא אמנם לא יודע אם יזכה לקבל בחזרה את העדשה שלו, אבל הוא בהחלט מעודד מאירועי היומיים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות