אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה נדל"ן יצאה משוויץ: מכרה 3 נכסים תמורת 113 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן יצאה משוויץ: מכרה 3 נכסים תמורת 113 מיליון שקל

החברה ממשיכה להוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית - המכוונת ליציאה מנכסים מניבים לטובת התמקדות בפעילות מקבצי דיור בארה"ב

08.04.2018, 13:31 | אורן פרוינד

חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה להוציא לפועל את אסטרטגיית המימושים שלה, עם מכירה של 3 נכסים מניבים נוספים - תוך התמקדות בפעילות מקבצי הדיור בדרום מזרח ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

החברה השלימה עיסקה למכירת 3 נכסים מניבים בשוויץ ובכך חיסלה את פעילותה במדינה זו. אלקטרה נדל"ן החזיקה ב-50% מהזכויות בשלושת הנכסים, הממוקמים בערים לוצרן ובייל, והיא חתמה יחד עם שותפתה לנכסים על הסכם למכירתם תמורת כ-113 מיליון שקל (כ-30 מיליון פרנק שוויצרי). העיסקה תניב לאלקטרה נדל"ן ולשותפיה תזרים מזומנים חופשי של כ-39 מיליון שקל (כ-10 מיליון פרנק שוויצרי).

חלקה של אלקטרה נדל"ן בתמורת העיסקה מסתכמת בכ-56.5 מיליון שקל (כ-15 מיליון פרנק שוויצרי), ובעקבות המכירה תהנה החברה מתזרים מזומנים חופשי של כ- 19.5 מיליון שקל (כ-5.3 מיליון פרנק שוויצרי). העיסקה כבר מגולמת בדו"חותיה הכספיים של החברה לסיכום שנת 2017, שכן החברה כבר סיווגה את הנכסים האמורים כנכסים המיועדים למכירה.

בשלוש השנים האחרונות מובילה אלקטרה נדל"ן מהלך כולל של מכירת נכסים, בין היתר באנגליה, בלגיה, לוקסמבורג וקנדה - מדינות מהן יצאה לחלוטין. כמו כן מימשה החברה את הפרויקטים הפעילים שלה בהודו, ונותרה במדינה זו רק עם קרקעות המיועדות לפיתוח בעלות בלתי משמעותית. במקביל מכרה החברה את כל נכסיה המניבים בישראל, ונותרה רק עם פרוייקטים בתחום הייזום. בסך הכל, מימשה אלקטרה נדל"ן ב-4 השנים האחרונות נכסים בהיקף כולל של כ 7 מיליארד שקל שהניבו לה תזרים מזומנים חופשי למעלה ממיליארד שקל - סכום שאפשר לה להתמקד בפעילות של מקבצי הדיור.

במסגרת פעילות מקבצי הדיור, רכשה החברה עד כה, הן באופן ישיר והן באמצעות קרן ייעודית שהקימה לצורך מטרה זו, 62 מקבצי דיור (מתוכם 20 מקבצים על ידי הקרן) בהיקף של כ-20,000 יחידות דיור (מתוכן כ-7,000 באמצעות הקרן). הקרן שהקימה החברה, גייסה כ-215 מיליון דולר, וכבר השקיעה את כל משאביה בארה"ב, ולאור זאת החלה אלקטרה נדל"ן לגייס קרן שניה להרחבת פעילות זו, בהיקף מתוכנן של כ-300 מיליון דולר.

נכס שנמכר בשווייץ. אלקטרה נדל"ן נכס שנמכר בשווייץ. אלקטרה נדל"ן נכס שנמכר בשווייץ. אלקטרה נדל"ן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות