אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למי שייכת אוניברסיטת בר אילן? בג"ץ דחה את עתירת רמת גן לעצור דיוני ועדת הגבולות צילומים: עמית שעל

למי שייכת אוניברסיטת בר אילן? בג"ץ דחה את עתירת רמת גן לעצור דיוני ועדת הגבולות

בעיריית רמת גן ביקשו לדחות את המשך הדיונים של הוועדה בבקשת עיריית גבעת שמואל להעביר אל שטחה את האוניברסיטה עד לאחר הבחירות ברשויות המונציפליות

08.04.2018, 14:16 | דותן לוי

בג"ץ דחה את עתירת עיריית רמת גן להפסיק את עבודת ועדת הגבולות בעניין שינוי שיוּכה המוניציפלי של אוניברסיטת בר אילן מרמת גן לגבעת שמואל.

קראו עוד בכלכליסט

השופטים - נועם סולברג, אורי שוהם ומני מזוז - דחו את העתירה משום שהקדימה את זמנה והוגשה עוד בטרם התקבלה החלטה על ידי ועדת הגבולות. "דין העתירה להידחות על הסף בהיותה עתירה מוקדמת. כידוע, בית משפט זה אינו נדרש לעתירות המוגשות לפני שהרשות קיבלה החלטה סופית לגוף העניין", לשון ההחלטה.

המאבק על שיוּכה המוניציפלי של אוניברסיטת בר אילן החל ב-2014, כאשר עיריית גבעת שמואל הגישה למשרד הפנים בקשה לספח את אוניברסיטת בר אילן לשטחה המוניציפלי.

אוניברסיטת בר אילן , צילום: יריב כץ אוניברסיטת בר אילן | צילום: יריב כץ אוניברסיטת בר אילן , צילום: יריב כץ

בר אילן ממוקמת מזרחית לכביש 4, ומהווה חלק פיסי מהעיר גבעת שמואל, כאשר סטודנטים רבים גרים בגבעת שמואל. בנוסף, עיריית גבעת שמואל רואה באוניברסיטת בר אילן חלק אינטגרלי בחזון העיר האוניברסיטאית אותו היא מקדמת במסגרת תוכנית המתאר שלה.

בשנת 2017 הגישה האוניברסיטה לעיריית רמת גן תוכנית להקמת מעונות סטודנטים עבור הסטודנטים בבר אילן, לתוכנית זו הוגשה התנגדות של עיריית גבעת שמואל שבה נטען בין היתר כי התכנון אינו מיטבי. בהמשך אותה שנה החליט משרד הפנים להקים ועדת גבולות שתבחן את הסוגיה, ובראש הוועדה עומד מנכ"ל משרד הפנים לשעבר, גבי מימון.

המאבק הוא סביב תשלומי הארנונה אשר מוערכים במספר מיליוני שקלים בשנה. בנושא הארנונה טען בעבר בכיר באוניברסיטה כי מעבר לגבעת שמואל טומן בחובו תוספת משמעותית בתשלומי הארנונה ומשום כך הם לא מצדדים במעבר כזה. בנוסף, המאבק הוא על היוקרה שבשיוך המוניציפלי של אוניברסיטה בסדר גודל של בר אילן.

אלא שעיריית רמת גן לא המתינה להחלטת הוועדה, ולפני כחודש הגישה עתירה לבג"ץ בדרישה למתן צו על תנאי נגד משרד הפנים, עיריית גבעת שמואל ואוניברסיטת בר אילן, בטענה כי יש לדחות לאחר הבחירות לרשויות המקומיות את החלטת ועדת הגבולות שדנה בסוגיית שינוי שיוכה המוניציפלי של אוניברסיטת בר אילן מרמת גן לגבעת שמואל. כמו כן טענה עיריית רמת גן כי יש תקלות חמורות בהתנהלות וועדת הגבולות".

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני מסר בתגובה: "הניסיון של עיריית רמת גן להטיל דופי בעבודה המקצועית שעשתה ועדת הגבולות נכשל. עתה אנו מצפים לקבל בהקדם את הכרעת הוועדה".

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "בג"ץ לא פסל אף אחת מטענותיה של רמת גן, אלא דחה את העתירה בשל עיתוי הגשתה בלבד. בג"ץ סבר כי הטענות מצריכות את תגובת המדינה ואף הזמין את עיריית רמת-גן לבוא בשעריו לאחר שתתקבל החלטת שר הפנים בבקשת גבעת שמואל. העירייה תוסיף ללוות מקרוב את תהליך עבודת הוועדה, על הפגמים שכבר נפלו בו – אף אם לא הבשיל המועד לבחון אותם בבית המשפט העליון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות