אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכבי ת"א הודיעה: סגל נפרד לליגת העל צילום: ראובן שוורץ

מכבי ת"א הודיעה: סגל נפרד לליגת העל

מהלך דרמטי ביד אליהו: הצהובים אישרו את הכוונה לבנות קבוצה נפרדת שתתמקד בזירה המקומית במקביל ליורוליג, תהיה מורכבת בעיקר מישראלים ותאומן על ידי מאמן שונה, כדי להתמודד עם הגבלת הזרים והחוק הרוסי. מהמועדון נמסר: "לא ייתכן מצב שבו מכבי תמשיך להילחם כמו מתאגרף שידיו קשורות"

08.04.2018, 14:41 | אפרת עמורבן, ynet

מכבי תל אביב הודיעה הבוקר (ראשון) על כוונתה לבנות סגל נפרד לליגת העל בעונה הבאה, במקביל לסגל שישחק ביורוליג. בחודשים האחרונים נערכו פגישות רבות בין חברי ההנהלה על החוק הרוסי ומגבלת חמשת הזרים הקיימים בליגה, שלדעתם פוגעים בקבוצה וביכולת שלה. לפגישה המיוחדת שהתקיימה בהיכל הגיעו בין היתר שמעון מזרחי, דייויד פדרמן, דני פדרמן וניקולה וויצ'יץ'.

 

קראו עוד בכלכליסט

אחרי סיעור מוחות שהתקיים במועדון הכוונה במכבי היא להקים שתי קבוצות שונות מבלי להתפשר על איכות הסגל לליגה, שיאומן על ידי מאמן אחר. חשוב לציין כי בתקנון המינהלת ישנו סעיף לפיו כל קבוצה צריכה לעלות לכל משחק בהרכב החזק ביותר שלה, כך שקבוצות שמשחקות במפעלים אירופיים יקחו את הזירה המקומית ברצינות.

 

בהודעה הרשמית של המועדון נמסר: "קבוצת מכבי תל אביב תציב לקראת העונה הבאה (2018/19) שני סגלים, האחד ישחק בליגת העל והאחר ישחק במסגרת היורוליג. כל אחד משני ההרכבים יאומן בנפרד על ידי מאמן שונה, כאשר המטרה היא להיטיב להתמודד עם האתגרים לצד ההגבלות בזירה המקומית. לאחר עשור של הגבלות, שמטרתן העיקרית היא להצר את צעדיה של מכבי, נערך במועדון הליך ניתוח מעמיק וממושך של המצב הקיים. במסגרת הבדיקה נבחנו השפעות התקנות על התקציב, התפקוד המקצועי, ההכנות למשחקים, שגרת האימונים, המצב בליגות מקבילות באירופה ומצבן של היריבות ביורוליג".

שחקני מכבי תל אביב, צילום: ראובן שוורץ שחקני מכבי תל אביב | צילום: ראובן שוורץ שחקני מכבי תל אביב, צילום: ראובן שוורץ

עוד נכתב בהודעה: "המסקנה המרכזית שעלתה במועדון היא שזה כמעט בלתי אפשרי לקיים כיום קבוצה תחרותית באירופה תחת המגבלות הנוכחיות בליגה הישראלית. במועדון הוחלט שלא ייתכן מצב שבו מכבי תמשיך להילחם כמו מתאגרף שידיו קשורות ולכן נשקלו מספר פתרונות אפשריים ליישום בטווח הזמן הקרוב, זאת מתוך הנחה כי המגבלות הקיימות בישראל יישארו בתוקף בצורה זאת או אחרת".

 

"לאחר בחינה מדוקדקת החליטו הבעלים לבנות שני סגלים, האחד לליגת העל והאחר ליורוליג החל מהקיץ הקרוב, זאת במטרה לעמוד בהבנות עם המינהלת, לאפשר טיפוח שחקנים ישראלים לרמת יורוליג וכמובן על מנת לעמוד בשאיפות הספורטיביות הגבוהות שהמועדון מציב לעצמו".

"בישיבות הפנימיות עלו מספר אופציות: השארת המצב הקיים, לפרוש מאחת הליגות, יישור קו עם אירופה (התאמת חוקי ליגת העל לחוקי אחת הליגות באירופה), יישור קו של מכבי עם חוקי הליגה וביצוע התאמות פנימיות. במצב כזה המועדון יבנה שני סגלים עם מאמנים נפרדים, האחד לליגת העל והאחר ליורוליג. החלטת הבעלים היא לאמץ את האופציה הרביעית. משמע, מכבי תל אביב תקים שני סגלים במתכונת הבאה:

1. סגל ליורוליג, שייבנה על פי שיקולים מקצועיים בלבד.

2. סגל לליגת העל, כשהרעיון הוא לבנות הרכב של כ-12 שחקנים במבנה של 9 ישראלים + 3 זרים, פחות או יותר (שחקן לפה או לשם)".

 

בכיר בכדורסל הישראלי התייחס לרעיון כשאמר: "אם הם רוצים לעשות קבוצת בת, אז שאותה קבוצה תרד לליגה ב' ותעשה את כל הדרך למעלה". יו"ר המינהלת שמואל פרנקל צייץ בטוויטר: "אנחנו מאמינים שהליגה הישראלית חשובה מאוד למכבי תל אביב, היא תרצה לזכות בכל התארים ולכן תשחק בהרכב החזק ביותר שלה".

גורם בהפועל תל אביב תקף: "לכולם ברור שזאת בדיחה. מכבי מנסה להפעיל שוב לחץ על המינהלת, אבל זה לא יעבוד להם. אותנו מעניין לדעת אם באמת מכבי תשחק עם קבוצה אחת בליגה ואחת לאירופה, איזו קבוצה תופיע לגביע המדינה? זו מהיורוליג או זו של הליגה, או שבכלל הם יערבבו את השחקנים? ומה קורה עם גביע ווינר? בקיצור, זה בעיקר מצחיק".

 

סימן שאלה נוסף בנוגע למהלך נוגע לגודל התקציב, שצפוי לרדת בעונה הבאה בעקבות הגירעון התקציבי שנוצר אחרי השנים הקשות האחרונות. איך מכבי תוכל לבנות בעזרתו שתי קבוצות ולהישאר תחרותית? ימים יגידו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות