אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות אביו: יאיר כץ מתמודד על ראשות הוועד בתעשייה האווירית צילומים: עמית שעל, בשמת איבי

בעקבות אביו: יאיר כץ מתמודד על ראשות הוועד בתעשייה האווירית

במכתב ששלח לעובדים לא מוזכרת המלצת המשטרה להעמידו לדין על רקע פרשת השחיתות בחברה. חיים כץ מילא את התפקיד עד שמונה לשר העבודה והרווחה

08.04.2018, 18:00 | חזי שטרנליכט

מתמודד חדש על ראשות ועד עובדי התעשייה האווירית - יאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ. על אף שהמשטרה המליצה להעמיד את יאיר כץ לדין על רקע פרשת השחיתות בתעשייה האווירית שהתפוצצה לפני כשנה, שלח היום (א') כץ מכתב לעובדי התעשייה האווירית ובו הוא קורא להם לבחור בו לראשות הוועד.

קראו עוד בכלכליסט

"מזכיר ארגון העובדים, אהוד נוף, הגיע לגיל פרישה ואנו הולכים לקראת בחירות של מזכיר ארגון חדש", מציין יאיר כץ במכתבו. "לאחרונה, נעשו ניסיונות ומהלכים מצד הנהלת התעשייה האווירית להחלשת העבודה המאורגנת, ופגיעה בזכויות העובדים, אסור לנו לתת לזה לקרות", הוא מוסיף.

כץ מציין עוד בין היתר במכתב: "זה הזמן למנהיגות צעירה אך מנוסה, חכמה וקשובה, חזקה אסרטיבית ואחראית". הוא מפרט כי הוא שימש כלוחם דוכיפת בעברו, בעל תארים ראשון ושני ועל ניסיונו בוועדי החברה. עם זאת לא מצוינת במכתב שום התייחסות לחקירת המשטרה והמלצותיה ולפרשת 630.

יאיר וחיים כץ, צילומים: עמית שעל, בשמת איבי יאיר וחיים כץ | צילומים: עמית שעל, בשמת איבי יאיר וחיים כץ, צילומים: עמית שעל, בשמת איבי

כיום מכהן בראשות הוועד אהוד נוף, שהגיע לגיל 67 וצפוי לפרוש מהתפקיד. גם נוף היה אחד המעורבים שנחקרו בפרשה. יצויין שלמרות שהמלצות המשטרה פורסמו בנוגע לפרשה, החלטת הפרקליטות הקובעת בנוגע להעמדה לדין טרם התקבלה.

היו"ר המיתולוגי

ועד עובדי התעשייה האווירית נוהל בעבר במשך שנים ארוכות על ידי אביו של יאיר, חיים כץ, שמכהן כיום כשר העבודה והרווחה. למשך תקופה כיהן השר כץ בתור יו"ר הוועד במקביל לכהונתו כחבר כנסת. עם מינויו לתפקיד שר בממשלה סיים את כהונתו בראשות הוועד, שנחשב לאחד החזקים במדינה. בפרשת 630 נחקרו חשדות לאי סדרים שכללו בין היתר חשדות לסחיטה באיומים לכאורה במטרה לפקוד את עובדי החברה לליכוד.

יאיר כץ מסר בתגובה: "בימים אלו אני מקדיש את כל זמני לטובת הגנה, קידום וחיזוק עובדי תע"א המהווים חוד החנית בחזית הטכנולוגיה הישראלית. עובדי תע"א זקוקים וראויים לוועד מקצועי ומחויב. כולי תקווה שלאחר כעשור בתעשייה האווירית וחמש שנים בוועד המהנדסים, אזכה לקבל מהעובדים את הזכות לשרת אותם כמזכיר הארגון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הבחירות לוועד העובדים
בראשית דבריי ברצוני להבהיר שאניני מכיר את הנפשות הפועלות/הנבחרות לוועד העובדים. וגם אני הלכתי כמו כולם לשמוע את יאיר כץ והבחור נשמע מאוד נחמד. מאוד הזכיר לי אביו בהפגנות נגד סגירת "פרויקט הלביא". אניני בא להאשים חלילה אף לא חבר וועד. טענותיי דווקא מופנות ליו"ר ההסתדרות מר ניסנקורן, למבקר המדינה מר יוסף שפירא ליועץ המשפטי לממשלה מר אביחי מנדלבליט, ומנהל רשות החברות הממשלתיות יעקב קוינט. ומדוע ? במסגרת תפקידם של כל אחד ואחד מהמכובדים הר"מ לשמור על שלטון החוק ומה אנחנו רואים כאן ? מר חיים כץ הנכבד ובנו נמצאים בחקירה במשטרת ישראל ואף קראתי לאחרונה באחד העיתונים ש"המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד חיים כץ וגם נגד יאיר כץ, בנו של השר, ואף לדברי העיתון "התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות איומים וקבלת דבר במרמה. האם אנו כעובדי התעשייה האווירית צריכים לעצום עיניים ולהמשיך כאילו לא היה דבר ?
אחד העם - ועובד תעשייה אווירית בגימלאות  |  25.04.18
22.
שחיתות
כך זה עובד בישראל חבר מביא חבר אבא מביא בן אם מתאים למשרה או לא זה בכלל לא מעניין המשרה עם משכורת עתק ניתנת לאידיוט וכך יורד ערך ההנהלה אבל את מי זה מעניין העיקר שהמשרה נמצאת בידי אשכנזי מושחת או לא לא מפריע !! רוב המשרות החשובות והגו'בים הנפלאים נמצאים בידי מכרים וחברים ובני משפחה מטומטמים ובמהירות מדרדרת ישראל לכיוון מדינת עולם שלישי!!!! כך גם זה עובד בפרקליטות בבג"ץ הארור ובבתי המשפט!!
חוה  |  13.04.18
20.
נמאסתם!
רוצה להמשיך את דרך אביו ולגרום לעובדי התעשייה האויירית להצביע לו בפריימריז בעזרת איומים! יאיר כץ לא מתמודד ראוי, צעיר מידי ומפקד בצבא לא הופך אותו לאדם ישר. הכל רק דיבורים יפים וחיוכים כדי להשיג את האינטרסים שלו!! לעובדי התעשייה האווירית נמאס מאביו חיים כץ ולא ניתן מקום לבנו. חומץ בן חומץ.
ממ  |  12.04.18
לכל התגובות