אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות לביהמ"ש: בר רפאלי ואמה לא העבירו את כל המסמכים על חשבונות בנק שלהן בחו"ל  צילום: עמית שעל

הפרקליטות לביהמ"ש: בר רפאלי ואמה לא העבירו את כל המסמכים על חשבונות בנק שלהן בחו"ל

מחר יתקיים דיון בבית משפט השלום בת"א בבקשת הפרקליטות לחייב את הדוגמנית ואמה למסור מסמכים הנוגעים לחשבונות בנק שניהלו או שהן מנהלות בחו"ל. עד כה לא העבירו השתיים, החשודות בהעלמות מס, חומרים בנושא למרות צו של בית משפט

08.04.2018, 18:56 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

שופט בית משפט השלום בת"א איתי הרמלין זימן את הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי רפאלי, החשודות בהעלמת מס, לדיון שיערך מחר (ב') בבקשת הפרקליטות לחייב אותן למסור פרטים ומסמכים על חשבונות בנק שהתנהלו או מתנהלים בחו"ל, ובהם קרדיט סוויס שוויץ, UBS שוויץ ובנק קפריסין.  

קראו עוד בכלכליסט

 לטענת פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שמלווה את החקירה, על אף שההליך המשפטי לקבלת המסמכים נפתח כבר באוגוסט 2017, עד כה לא הועברו כל המסמכים על ידי רפאלי ואמה. זאת אף שחלפו למעלה משנתיים מאז שהתבקשו על ידי חוקרי מס הכנסה להציג אותם.

בר רפאלי , צילום : רפי דלויה בר רפאלי | צילום : רפי דלויה בר רפאלי , צילום : רפי דלויה

בבקשה פירטה הפרקליטות מסמכים שונים שהשתיים כן הציגו, אולם לטענתה לא מדובר בכל המסמכים שנדרשו. כך למשל טענה הפרקליטות בבקשה, כי דפי חשבון שהתקבלו לא מתייחסים לכלל תתי החשבון (sub account) הידועים למס הכנסה, ובפרט לחשבון שקלי שמידע לגביו לא הומצא לחוקרים – לא בהליך הפלילי ולא בהליך האזרחי לגביית המס שמתנהל במקביל. לאור טענת הפרקליטות, חייב השופט הרמלין לאחרונה את רפאלי ואמה להתייצב לדיון שיערך מחר ולהסביר מדוע לא הועברו המסמכים.

רפאלי ואמה חשודות בכך שהציגו מצג שווא לרשות המסים, שלפיו רפאלי הבת אינה תושבת ישראל כדי לחמוק מתשלומי מס על הכנסות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שצברה בחו"ל. זאת בין היתר, כך על פי החשד, דרך החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא עצמה התגוררה בהן וחוזים סודיים עבור רכישת כלי רכב, שכן החזקת דירה או רכב מחזקים את הזיקה שלה לישראל ואת הקביעה שהיא תושבת ישראל, לפי חוקי המס.

רפאלי ואמה מכחישות את החשדות. הדוגמנית טענה בפני רשות המסים כי מאחר שמרכז חייה לא היה בישראל בתקופה הרלוונטית, היא אינה צריכה לשלם מס על הכנסותיה מחו"ל. במקביל רפאלי גם נחקרה על ידי הרשות כי לא שילמה מס על "הטבות סלב" למשל בעיצוב הבית או על רכבי יוקרה. הרשות העבירה את המלצתה לפרקליטות להעמיד את רפאלי לדין בגין העלמת מס, אולם הפרקליטות טרם גיבשה החלטה.

רפאלי ואמה מיוצגות על ידי עוה"ד רותי ליטבק, מוטי לזר, אודי ברזילי ומשה מזרחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות