אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: שני מטוסים ישראלים ביצעו את התקיפה בסוריה

רוסיה: שני מטוסים ישראלים ביצעו את התקיפה בסוריה

ברוסיה טוענים כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה של בסיס T-4 במחוז חומס: "מערכות ההגנה של סוריה יירטו בין חמישה לשמונה טילים". הבסיס משמש באחרונה מיליציות שנתמכות בידי הרפובליקה האיסלאמית והיה תחת שליטת דאע"ש - עד שצבא אסד השתלט עליו בגיבוי רוסיה. דיווח: 14 נהרגו בתקיפה, בהם איראנים

09.04.2018, 10:19 | ynet
שעות אחרי הדיווחים אודות תקיפת בסיס T-4 שבמחוז חומס בסוריה לפנות בוקר (בין ראשון לשני) - טרם פורסם רשמית מי עומד מאחורי המבצע, אך צבא רוסיה טוען כי שני מטוסי קרב ישראליים הם שביצעו את המתקפה. עוד נמסר מטעם רוסיה כי "מערכות ההגנה של סוריה יירטו בין חמישה לשמונה טילים".

בינתיים, ארצות הברית וצרפת הכחישו מעורבות ובישראל שומרים על שתיקה. בסוריה דיווחו על 14 הרוגים, בהם כמה איראנים ושלושה קצינים בכירים. רשת "אל-מיאדין" הלבנונית דיווחה כי הבסיס הותקף באמצעות טילים שעברו מהים התיכון - מעל שטח לבנון - לעבר סוריה.

בסיס T-4, הממוקם סמוך לעיר פלמירה במרכז סוריה, משמש באחרונה מיליציות שנתמכות בידי איראן. הוא נבנה במיקום אסטרטגי סמוך לשדות גז סוריים והיה תחת שליטת דאעש עד שצבא אסד השתלט עליו בגיבוי של כוחות צבא רוסיה. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות "סאנא", מערכות ההגנה האווירית סיכלו "תוקפנות טילים" שכוונה לעבר שדה התעופה ויירטו שמונה טילים.

רחובות דומא לאחר מתקפת הגז שלשום רחובות דומא לאחר מתקפת הגז שלשום רחובות דומא לאחר מתקפת הגז שלשום

לפני חודשיים: צה"ל יירט מל"ט איראני שחדר לישראל ותקף בסוריה

בחודש פברואר השנה שיגרה איראן מבסיס T-4 מל"ט שחדר לשטח ישראל. בתגובה, מסוק אפאצ'י של צה"ל יירט את כלי הטיס. בהמשך הותקפו מטרות בסוריה, ועקב ירי נ"מ - טייסי מטוס F-16 ("סופה"), שהיה חלק מרביעיית מטוסים, נטשו אותו והוא התרסק בשטח ישראל. טייס אחד נפצע באורח קשה והשני באורח קל.

מצה"ל נמסר לפני חודשיים כי "איראן משתמשת בבסיס בחודשים האחרונים לטובת העברות אמצעי לחימה התקפיים לגורמי הציר כחלק מתהליך בניין כוח ייעודי מול ישראל.

"פעולות אלו של איראן בבסיס מבוצעות לכאורה בכסות של תמיכה בלחימה כנגד גורמי הג'יהאד העולמי, אך הפעולות שביצעה ביממה האחרונה מוכיחים כי עניינה האמיתי הינו פעולה ישירה אלימה כנגד ישראל".

מתוך הסרטון של תיעוד התקיפה מתוך הסרטון של תיעוד התקיפה מתוך הסרטון של תיעוד התקיפה

ליברמן ל-ynet: "אין דבר כזה שאנחנו לא פועלים בסוריה"

לפני חג הפסח התייחס שר הביטחון, אביגדור ליברמן בריאיון לאולפן ynet לתקיפות בסוריה המיוחסות לישראל: "זה שלא שמעתם - לא אומר שאנחנו לא פועלים. חלק גדול מפעילות צה"ל לא מגיעה לידיעת התקשורת והציבור - וטוב שכך. אני יכול להגיד בוודאות שפעלנו גם בחודשים האחרונים. אין דבר כזה שאנחנו לא פועלים".

התקיפה של בסיס חיל האוויר התבצעה לאחר ששלשום תקפו כוחות צבא אסד את כוחות המורדים בעיר דומא שבמזרח רוטה והשתמשו בחביות של גז כלור. יותר מ-70 בני אדם נהרגו ומאות נוספים נפצעו. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ התייחס לתקיפה של אסד ואמר כי אם אכן יתברר שנעשה שימוש בנשק כימי, הדבר יוביל לתגובה חריפה של הקהילה הבינלאומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות