אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת דלק מעלה ב-10% את רכיב המזומן בהצעת הרכש לדלק אנרגיה צילום: עמית שעל

קבוצת דלק מעלה ב-10% את רכיב המזומן בהצעת הרכש לדלק אנרגיה

לפי ההצעה המעודכנת יקבלו בעלי המניות 703.6 שקלים למניה, לעומת 636.4 שקלים בהצעה קודמת - וכן 45 יחידות השתתפות ב-דלק דיוחים ו-0.85% מניית קבוצת דלק

09.04.2018, 07:54 | חזי שטרנליכט

יצחק תשובה משדרג את הצעת הרכש שלו לדלק אנרגיה: לפני חודש פרסמה הקבוצה את הצעת הרכש החדשה שלה (לאחר שהצעות שפרסמה בשנים קודמות לא נענו), שמכוונת לרכישת 11.8% מהון המניות של דלק אנרגיה (דלק מחזיקה ב-88.23% מהמניות), ואתמול היא הודיעה על שיפור קל במתווה המוצע ועל דחיית המועד האחרון להגשת תגובה - ל-12 באפריל.  

קראו עוד בכלכליסט

דלק מציעה עתה תשלום מזומן של 703.64 שקלים עבור מניה, שיפור של כ-10.6% בהשוואה להצעה הקודמת שעמדה על 636.4 שקלים למניה. שני הרכיבים הנוספים של ההצעה נותרו ללא שינוי - 45 יחידות השתתפות בדלק קידוחים ו-0.85 מניות רגילות של קבוצת דלק (מניות אלה יינתנו מתוך אוצר המניות המוחזקות על ידי קבוצת דלק, כך שלא ידללו את בעלי ההון הקיימים). לשם הצלחת הצעת הרכש זקוקה הקבוצה להיענות חיובית של בעלי מניות בהיקף של 7% בכלל מניות דלק אנרגיה .

בקבוצת דלק מסרו כי המהלך הוא חלק מהאסטרטגיה העסקית של קבוצת דלק אשר מעוניינת לפשט את מבנה ההחזקות של הקבוצה, כחלק מההיערכות לביצוע הנפקה אפשרית בחו"ל של פעילות האנרגיה של הקבוצה. 

עוד ציינו בדלק כי בערב החג, עוד בטרם העליות שנרשמו במניה אתמול  (3.3%), פרסמה חברת אנטרופי המלצה למכירת מניות דלק אנרגיה במסגרת הצעת הרכש, תוך שציינה כי להערכתה "בהסתמך על שווי השוק של דלק קידוחים וההנחות שבבסיס עבודה זו, פרמיית הצעת הרכש, נכון ל04 באפריל עומדת על כ-13.5%. לחילופין, הצעת הרכש לפי שווי השוק של מניית קבוצת דלק (שווי הצעה של כ- 1,556 שקל) תגלם פרמיה של כ-6.9%".

הצעד נועד לפי הסברי קבוצת דלק, לאפשר למחזיקים בדלק אנרגיה, לקבל פיצוי במזומן על המניות ורכיבי מניות שיאפשרו להם להנות מהחזקה "קרובה" למאגרי תמר ולוויתן דרך דלק קידוחים, וחשיפה לפעילות הכוללת של קבוצת דלק באמצעות רכיבי מניות של הקבוצה שיוותרו בידם.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
2, שים לב שההצעה כוללת מרכיב מנייתי משמעותי
מכאן שמי שסבור שמניית דלק אנרגיה שווה יותר יוכל בעצם להנות מעלייה עתידית דרך התמורה המנייתי שיקבל בדלק"ד ודלק קבוצה. העו"ש שלך איננו מבדיל בין שקל רווח שמגיע דרך עליית מניית דלק אנרגיה לאותו שקל רווח, שמגיע דרך עליית מניית דלק קבוצה. כל מניות הקונצרן ירדו ולכן זה שכרגע ההצעה נראית לך נמוכה משתקף גם בשווי המניות החליפיות שתקבל, כך שאם השווי יעלה זה ישתקף גם בתמורה המנייתית שתקבל (בהנחה שלא תמכור אותה כמובן, בדיוק כפי שאינך מסכים למכור את דלק אנרגיה, אתה לא חייב למכור כלום ולגמרי רשאי להשאר עם כל מניות דלק"ד ודלק קבוצה שתקבל, ולא לשחרר אף מניה) תן קצת יותר רספקט לאנטרופי. אלה חבר'ה רציניים.
dw  |  09.04.18
2.
אם שווה לתשובה לשלם לאנטרופי שימליצו להענות להצעה
אז תחשבו כמה שווה לו לשדרג את ההצעה על אמת. אני סרבתי לכל ההצעות השערוריתיות שלו בעבר, ולא אסכים גם לשדרוג המאפן הזה. אני לא מבין בדיוק איך הוא דפק את הדלק אנרגיה בכדי להפיל את המניה לפני שנתן את ההצעה, וחבל שלא מכרתי בקידומת 22 או 21 למניה, אבל אני אמשיך להאמין שהצדק ינצח.. או מקסימום יפסיד בנקודות.
אבי  |  09.04.18
לכל התגובות