אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בר רפאלי ואמה התחייבו להעביר את פירוט החשבונות בחו"ל, והדיון בביהמ"ש בוטל צילום: בלומברג, יריב פיין וגיא כושי

בר רפאלי ואמה התחייבו להעביר את פירוט החשבונות בחו"ל, והדיון בביהמ"ש בוטל

הדוגמנית ואמה חשודות בהעלמת מס והפרקליטות ביקשה מביהמ"ש לחייבן למסור פרטים ומסמכים על חשבונות בנק שהתנהלו או מתנהלים בחו"ל, ובהם קרדיט סוויס שוויץ, UBS שוויץ ובנק קפריסין

09.04.2018, 14:46 | תומר גנון
הפרקליטות והסנגורים של הדוגמנית בר רפאלי ואמה ציפי, הגישו לפני זמן קצר בקשה לביטול הדיון שנקבע להיום (ב') בדרישה לחייבן להעביר מסמכים בנקאים נוספים מחו"ל. זאת לאחר שהשתיים התחייבו להעביר מסמכים נוספים לידי חוקרי מס הכנסה. לאור ההסכמות בין הצדדים הורה שופט בית משפט השלום בת"א איתי הרמלין,  על ביטול הדיון.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול זימן השופט הרמלין, הדוגמנית ואמה, החשודות בהעלמת מס, לדיון היום בבקשת הפרקליטות לחייב אותן למסור פרטים ומסמכים על חשבונות בנק שהתנהלו או מתנהלים בחו"ל, ובהם קרדיט סוויס שוויץ, UBS שוויץ ובנק קפריסין.

לטענת פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) שמלווה את החקירה, על אף שההליך המשפטי לקבלת המסמכים נפתח כבר באוגוסט 2017, עד כה לא הועברו כל המסמכים על ידי רפאלי ואמה. מדובר בלמעלה משנתיים לאחר שהתבקשו על ידי חוקרי מס הכנסה להציג אותם.

בר רפאלי, צילום : רפי דלויה בר רפאלי | צילום : רפי דלויה בר רפאלי, צילום : רפי דלויה

בבקשה פירטה הפרקליטות מסמכים שונים שהשתיים כן הציגו, אולם לטענתה לא מדובר בכל המסמכים שנדרשו. כך למשל טענה הפרקליטות בבקשה, כי דפי חשבון שהתקבלו לא מתייחסים לכלל תתי החשבון (sub account) הידועים למס הכנסה, ובפרט לחשבון שקלי שמידע לגביו לא הומצא לחוקרים – לא בהליך הפלילי ולא בהליך האזרחי לגביית המס שמתנהל במקביל. לאור טענת הפרקליטות חייב כאמור השופט הרמלין לאחרונה את רפאלי ואמה להתייצב לדיון ולהסביר מדוע לא הועברו המסמכים.

ציפי רפאלי, אמא של בר, צילום: יחצ ציפי רפאלי, אמא של בר | צילום: יחצ ציפי רפאלי, אמא של בר, צילום: יחצ

רפאלי ואמה חשודות בכך שהציגו מצג שווא לרשות המסים לפיו היא הבת אינה תושבת ישראל כדי לחמוק מתשלומי מס על הכנסות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שצברה בחו"ל. זאת בין היתר, כך החשד, דרך החתמת בני משפחתה על חוזי שכירות עבור דירות שהיא עצמה התגוררה בהן וחוזים סודיים עבור רכישת כלי רכב, שכן החזקת דירה או רכב מחזקים את הזיקה שלה לישראל ואת הקביעה שהיא תושבת ישראל, לפי חוקי המס.

רפאלי ואמה מכחישות את החשדות. הדוגמנית טענה בפני רשות המסים כי מאחר ומרכז חייה לא היה בישראל בתקופה הרלוונטית, היא אינה צריכה לשלם מס על הכנסותיה מחו"ל.

במקביל רפאלי גם נחקרה על ידי הרשות כי לא שילמה מס על "הטבות סלב" למשל בעיצוב הבית או על רכבי יוקרה. הרשות העבירה את המלצתה לפרקליטות להעמיד את רפאלי לדין בגין העלמת מס, אולם הפרקליטות טרם גיבשה החלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות