אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עמק הסיליקון של סין" יקים מרכז בתל אביב צילום: China Daily

פרסום ראשון

"עמק הסיליקון של סין" יקים מרכז בתל אביב

פארק המדע ג'ונג גואן צון, בסיס האם של ענקיות כבאידו, לנובו ושיאומי, יפתח נציגות שתתופעל בידי קבוצת שנגג'ינג. היא צפויה להוות נקודת קשר משמעותית בין קהילות החדשנות של תל אביב ושל בייג'ינג

09.04.2018, 15:35 | הגר רבט
מרכז ישראלי של פארק המדע ג'ונג גואן צון (Zhongguancun), שקיבל את הכינוי "עמק הסיליקון של סין", ייפתח בתל אביב, כך הודיע אתמול (א') סגן ראש עיריית בייג'ינג, יין הג'ון, בטקס בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

ג'ונג גואן צון מונה כמעט 20 אלף חברות הייטק והוא בסיס האם של ענקיות טכנולוגיה סיניות רבות בהן שיאומי, באידו ולנובו, ושל כמה מהאוניברסיטאות המובילות בסין כמו אוני' פקין והאקדמיה הסינית למדעים. בנוסף, ממוקמים בו המטות המקומיים של חברות בינלאומיות כמו גוגל, אינטל, אורקל ומיקרוסופט.

סגן ראש עיריית בייג סגן ראש עיריית בייג'ינג, יין הג'ון ולצידו סגן ראש עיריית ת"א-יפו, דורון ספיר | צילום: עזרא לוי סגן ראש עיריית בייג

לג'ונג גואן צון 10 סניפים בעולם, ביניהם סן פרנסיסקו, וושינגטון, מינכן, טורונטו, לונדון, פינלנד, סידני וטוקיו. המרכז הישראלי יהווה נקודת קשר חשובה בין האקוסיסטם של בייג'ינג ושל תל אביב. ל"כלכליסט" נמסר כי נציגים של הפארק כבר פועלים בישראל וכי מתבצעים כעת חיפושים אחר משכן לפעילות המקומית.

יין הג'ון, סגן ראש עיריית בייג'ינג, מסר בעקבות ההכרזה: "ממשלת סין מייחסת חשיבות גדולה לפארק ההייטק בבייג'ינג, שכולל טכנולוגיות פורצות דרך. בשנה החולפת הסכום של פעילות הפארק הסתכם ב-5 טריליון יואן. בשנים האחרונות הקמנו 10 לשכות קשר של הפארק בחו"ל ואנחנו מכריזים על הלשכה ה-11 – בתל אביב. אנחנו יודעים שהעיר ת"א מפורסמת מאוד בחדשנות שלה וידועה בפתיחותה לרעיונות חדשים. יש לנו הרבה מה ללמוד מכם".

פותחת ערוץ לתל אביב. בייג פותחת ערוץ לתל אביב. בייג'ינג | צילום: 3degN פותחת ערוץ לתל אביב. בייג

המרכז הישראלי של ג'ונג גואן צון, אשר יתופעל על ידי קבוצת שנגג'ינג, קרן להשקעה בקרנות פרטיות (fund of funds) הגלובלית הגדולה בסין, יהיה מרכז לקשר ויצירת שיתופי פעולה בין ג'ונג גואן צון והאקוסיסטם הישראלית. באוקטובר האחרון הודיע משרד הכלכלה הישראלי על פתיחת אקסלרטור לחברות ישראליות בבייג'ינג בשיתוף הקבוצה. הקרן השקיעה כמעט 20 מיליארד דולר בסין, ארה"ב וישראל בשנים האחרונות, בהשקעות ישירות או באמצעות השקעה בקרנות הון סיכון קיימות. בין היתר השקיעה בקרנות JVP, וינטג', ויולה וכנען.

דורון ספיר, סגן ראש עיריית תל אביב-יפו מסר: "בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה דרמטית במספר המשלחות והביקורים של אנשי בייג'ינג אצלנו, ושל אנשי תל אביב בבייג'ינג. זוהי התפתחות מבורכת שמצביעה על הקשר הטוב בין שתי הערים. ועל כן, פתיחת הנציגות הכלכלית של בייג'ינג כאן בתל אביב-יפו היא התפתחות חשובה ביותר ואני מברך עליה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות