אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון אישי: היפנוזה עצמית על ידי נשימות מדיטציה

אימון אישי: היפנוזה עצמית על ידי נשימות מדיטציה

הפסיכולוג ד"ר תומר סברון, שעוסק בספורט וחוקר בתחום הנוירובילוגיה, פיתח שיטה להיפונזה עצמית - ללא מטפל - באמצעות נשימות, התבוננות על עצמינו מבחוץ, ומיקוד המבט

10.04.2018, 09:20 | סיון אבוקאי

אימוני כושר רבים, במיוחד כאלה הקשורים בסיבולת (למשל ריצה, רכיבה או שחייה למרחקים ארוכים), הם לא רק אמצעי לחיזוק, אלא גם דרך להיכנס לתהליכי מדיטציה ורגיעה בזכות האנדורפינים שמשתחררים לאחר 45 דקות של פעילות.

כתבתנו מנסה להפנט את עצמה. "חסרה לי הפעילות הפיזית" כתבתנו מנסה להפנט את עצמה. "חסרה לי הפעילות הפיזית" כתבתנו מנסה להפנט את עצמה. "חסרה לי הפעילות הפיזית"

נשימות מדיטטיביות הן גם אמצעי המשמש ספורטאים מקצועיים לניתוק מהסביבה ומיקוד בפעילות – עד כדי מצב של היפנוזה. ד”ר תומר סברון, פסיכולוג קליני, פצוע צה”ל ונכה אשר עוסק בספורט וחוקר בתחום הנוירובילוגיה, פיתח שיטה להיפונזה עצמית - ללא מטפל - באמצעות נשימות, התבוננות על עצמינו מבחוץ, ומיקוד המבט. "נסיבות חיי הובילו אותי ללמד אנשים להגיע להיפנוזה ורגיעה עצמית ללא סיוע חיצוני", אומר סברון, "זוהי יכולת חשובה להתמודדות עם סיטוציות מורכבות בחיים”.

כרצה למרחקים ארוכים עם הפרעת קשב, היה לי ספק בנוגע ליכולתי להתנתק ללא סיוע של אדרופינים. אבל באמצעות הדרכתו של סברון הצלחתי לתרגל נשימות היטיות המאפיינות מדיטציה. דמיינתי סיטואציה שאני יודעת שיכולה להרגיע אותי: ריצה בלב היער, ובאמת הגעתי למצב של רגיעה וניתוק, אך כספורטאית חסרה לי הפעילות הפיזית.

פרטים: בית ציוני אמריקה. 250 שקל לסדנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות