אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע הגיעה להסדר בפרשת הרכישה הכושלת של רימסה תמורת 2.3 מיליארד ד

טבע הגיעה להסדר בפרשת הרכישה הכושלת של רימסה תמורת 2.3 מיליארד ד

לפי מסמך שהוגש לבית המשפט בניו יורק, הצדדים הגיעו להסדר בדמות פיצוי שהיקפו לא נמסר והוא צפוי להתגלות רק בדוחות הכספיים של טבע לרבעון הראשון של 2018

09.04.2018, 19:03 | דרור רייך

סאגת הרכישה הכושלת של רימסה (RIMSA) המקסיקנית ע"י טבע, בניהולו של ארז ויגודמן, תמורת 2.3 מיליארד דולר באוקטובר 2015 הגיע לסיומה. לפי מסמך שהוגש לבית המשפט בניו יורק, הצדדים הגיעו להסדר בדמות פיצוי שהיקפו לא נמסר והוא צפוי להתגלות רק בדוחות הכספיים של טבע לרבעון הראשון של 2018.

קראו עוד בכלכליסט

טבע שרכשה את חברת רימסה במטרה להתרחב בשווקים המתעוררים, ניהלה תביעה נגד בעלי השליטה בחברה, האחים אספינוסה, בטענה שהשניים רימו במשך שנים את הרשויות. האחים מצידם טענו כי חברת התרופות הישראלית "מתחרטת" על העסקה ומחפשת דרכים ותירוצים לסגת ממנה.

בכתב התביעה טענה טבע כי ישנן ראיות אודות מניפולציה עקבית של נתונים הנוגעים לנוסחאות ותהליכי ייצור של תרופות אשר התנהלה ברימסה לאורך שנים רבות. המפעל חזר לעבוד בפברואר 2017 אך לא בתפוקה מלאה.

מעבדות של רימסה במקסיקו מעבדות של רימסה במקסיקו מעבדות של רימסה במקסיקו

ביהמ"ש דחה את הטענות

באוגוסט האחרון ביהמ"ש בניו יורק דחה את הטענות על הונאה ברכישת רימסה המקסיקנית וקבע כי טבע היתה צריכה לזהות את הבעיות ברימסה בעת ביצוע בדיקת הנאותות שלפני הרכישה.

רימסה שהוקמה בשנת 1970 מייצרת תרופות לכאבי שרירים כגון Cartigen, Dolocam למיגרנות, מוצרים לבריאות האשה כגון Prevefem, מוצרים גסטרולוגיים כגון Tremecox ומוצרי OTC ביניהם Vitalen ו-Polibetic, שהם למעשה תוספי תזונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות