אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם גג שיכפיל את כמות התושבים בשדרות צילום: חיים הורנשטיין

נחתם הסכם גג שיכפיל את כמות התושבים בשדרות

על פי ההסכם העיר תקבל 1.8 מיליארד שקל מתוך הכנסות המדינה משיווק הקרקעות. תקציבים אלו ישמשו לפיתוח תשתיות בשכונות החדשות, כאשר 300 מיליון שקל יעברו לחידוש רחובות ותיקים

09.04.2018, 21:31 | אמיתי גזית
משרד הבינוי והשיכון, ומשרד האוצר חתמו עם עיריית שדרות על הסכם גג לשיווק קרקעות שעליהם אפשר לבנות כ-5,300 יחידות דיור. הוועדה המקומית של שדרות עשוייה לאשר הקלות שיאפשרו תוספת של כ-1,200 דירות, כך שלהסכם פוטנציאל להוסיף לעיר כ-6,500 דירות. על פי נתוני הלמ"ס בשדרות כיום כ-7,000 דירות, כך שמימושו של ההסכם כמעט יכפיל את כמות התושבים בעיר.

במסגרת ההסכם ישווקו גם קרקעות בשמונה מתחמים שונים לבניית כ-400 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה. על פי ההסכם כ-1.8 מיליארד שקל מתוך הכנסות המדינה משיווק הקרקעות יוזרמו לעיר לצורך פיתוח תשתיות בשכונות החדשות, כ-300 מיליון שקל מתוך התקציב ישמשו לחידוש תשתיות ברחובות וותיקים, ובניית מוסדות ציבור ובהם בתי כנסת, בתי ספר וגנים, מתנ"סים ואולמות ספורט.

שר האוצר, משה כחלון התייחס בדבריו לביקורת על תוכנית מחיר למשתכן: "אנחנו רואים וקוראים את ההתקפות ומתגברות על תכנית מחיר למשתכן. ככה זה ברפורמות, כמה שתוקפים אותנו יותר זה הסימן שאנחנו מצליחים יותר", אמר.

על הסכם הגג אמר כחלון כי זו "השיטה הטובה ביותר לפתרון משבר הדיור. רק כך מוסדות החינוך, התרבות, הכבישים והתשתיות מחכים לתושבים ולא להיפך. אנחנו כבר עומדים על 450 אלף יח"ד בהסכמי גג. מי שמבקר את הסכמי הגג לא קרא הסכם גג מימיו".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "שדרות היא עיר חשובה ביטחונית ואסטרטגית ומייצגת את האחיזה הציונית בקרקע, בסמוך לגבול, בתנאים קשים. אנו מביאים היום הסכם גג היסטורי אשר יאפשר לעיר להמשיך להתפתח ולקלוט תושבים חדשים ולהקים מרכזי מסחר ותעסוקה נוספים אשר ישפרו ויקדמו את אורח החיים והכלכלה בעיר".

חגי רזניק, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "כמי שבגר ופעל בנגב שנים רבות, אני גאה על הסכם הגג החשוב עליו חתמנו היום. חיזוקה של העיר שדרות מקבל ביטוי בהסכם לא רק בשיווק יחידות דיור, כי אם גם בהקמת מוסדות ציבור ובהשקעה חסרת תקדים בפיתוח ובתעסוקה. הסכם הגג שהובלנו מקדם חוסן חברתי אמיתי לשדרות ולנגב".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "הסכם הגג שחתמנו עליו היום עם משרדי האוצר והשיכון הנו הסכם אסטרטגי ודרמטי לעיר שדרות. ההסכם הוא המשך ישיר להשקעתם של ראש הממשלה ושרי האוצר והשיכון בעיר שדרות. בעבודה על הסכם הגג, ראינו לנגד עינינו רק דבר אחד – את עתידם של תושבי שדרות. מרכיב מרכזי בהסכם הנו הדאגה לשכונותיה הוותיקות בעיר ובזכות ההסכם, נמשיך בעבודתנו לטיפוח שכונות אלו. בנוסף, דאגנו להגדלת ההכנסות העצמאיות של העיר באמצעות אזורי תעשייה, מסחר ותעסוקה, מה שייתן מענה לתעסוקה עבור התושבים החדשים שייקלטו בעיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
העיר לוד וההסכם
למה לא אפשרתם תגובות לגבי ראש עיריית לוד רביבו בואו לראות איך אנשים חיים בטינופת בכל פינה בעיר ערימות של זבל . בריונים טרור מצוקת חניה פסולת שנזרקת מחלונות .ביוב זורם .ברחוב דוד המלך תהליך תמא שנעצר כבר 5 שנים דיירים שסובלים בקיצור ראש עיר שלא מתמודד עם מצוקות התושבים מכל המגזרים לזיקוקים ושטויות היה לו כסף מעניין ועכשיו הוא בוכה.תחליפו אותו בבקשה.
ימית  |  11.06.20
3.
כרגיל רבע עבודה. ללא תעסוקה - הרחבה יוצרת נזקים
רשות מקומית מפסידה כלכלית מתוספת אזרחים, ומרוויחה מתוספת עסקים. מחירי הדיור בשדרות נמוכים היום, ומעידים על מעט ביקוש בעיר. תוספת בניה למגורים רק תייצר לחץ על העירייה. כמובן שככה רמ"י עומדת בהבטחותיה, אבל כרגיל הציבור ישלם ולאף אחד לא אכפת
אלי  |  10.04.18
לכל התגובות