אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא סין: "יש להימנע מהרצון לדומיננטיות ולדחות את פוליטיקת הכוח" צילום: בלומברג

נשיא סין: "יש להימנע מהרצון לדומיננטיות ולדחות את פוליטיקת הכוח"

בצל מלחמת הסחר עם ארה"ב, אמר שי ג'ינפינג, עלינו לקדם ליברליזציה של המסחר וההשקעות, ולתמוך במערכת הסחר הרב-לאומית. כך נוציא לפועל את הגלובליזציה הכלכלית, פתוחה יותר, מכלילה יותר, מאוזנת ורווחית יותר לכולם"

10.04.2018, 10:49 | שירות כלכליסט

"עלינו להימנע מהרצון לדומיננטיות ולדחות את פוליטיקת הכוח בעוד החזק מתעמר בחלש", כך אמר נשיא סין שי ג'ינפינג בצל מלחמת הסחר, בנאום בפורום Boao האסייתי – פסגה שנתית שמכונה ה"דאבוס של אסיה".

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, על מדינות "להישאר מחויבות לפתיחות, תקשורת ורווחים הדדיים, לבנות כלכלה גלובלית פתוחה, ולחזק את שיתוף הפעולה בתוך ה-20-G וגם ה-APEC (פורום לשיתוף פעולה כלכלי אסיה-האוקיינוס השקט), ומסגרות רב-לאומיות אחרות. עלינו לקדם ליברליזציה של המסחר וההשקעות, ולתמוך במערכת הסחר הרב-לאומית. כך נוציא לפועל את הגלובליזציה הכלכלית, פתוחה יותר, מכלילה יותר, מאוזנת ורווחית יותר לכולם".

 נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג נואם בפורום Boao האסיתי | צילום: בלומברג  נשיא סין שי ג

ג'ינפינג דיבר על תוכניתו לפתוח עוד את הכלכלה הסינית. הצעדים שהזכיר כוללים הורדה "משמעותית" של מכסי יבוא למכוניות, הפחתת מסים על מוצרים אחרים, אכיפת ההגנה על קניין רוחני של חברות זרות, ושיפור סביבת ההשקעות עבור חברות בינ"ל.

הנשיא הסיני אמר שארצו תוביל את היוזמה להרחבת היבוא השנה ו"תעבוד קשה" לייבא מוצרים שנחוצים לאוכלוסייתה. "סין אינה מעוניינת בעודף סחר. יש לנו רצון אמיתי להגדיל את היבוא ולהגיע לאיזון משופר של תשלומים בין לאומיים", אמר שי.

בנוסף, הא תיאר את סין כמדינה שהוטלו עליה עונשי סחר לא הוגנים מצד מדינות אחרות: "אנחנו מקווים שמדינות מתפתחות יפסיקו להטיל מגבלות על המסחר הנורמלי והסביר של מוצרי היי-טק, ויקלו את בקרת היצוא על מסחר בתחום זה עם סין."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות