אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל החקירה בארה"ב: הפועלים יגייס חוב באמצעות הנפקה פרטית ללא תשקיף צילום: עמית שעל

בגלל החקירה בארה"ב: הפועלים יגייס חוב באמצעות הנפקה פרטית ללא תשקיף

לפי הערכות בשוק, הבנק בחר בדרך זו מכיוון שהיא פוטרת אותו מלספק פרטים נוספים על החקירה המתנהלת נגדו שאינם מצויינים בדו"חות הכספיים; הגיוס מוערך בכ-2 מיליארד שקל והוא כולל בין היתר אג"ח מסוג קוקו

10.04.2018, 12:40 | רעות שפיגלמן

בנק הפועלים, בניהולו של אריק פינטו, הודיעה אתמול (ב') כי בכוונתו לגייס בשבועיים הקרובים חוב באמצעות הנפקה פרטית של שתי סדרות אג"ח בהיקף של כ-2 מיליארד שקל: סדרת אג"ח רגילה (סדרה 35) וסדרת אג"ח מסוג קוקו (COCO).

קראו עוד בכלכליסט

לפי הערכות בשוק, הבנק בחר בדרך של הנפקת פרטית, מכיוון שזו פוטרת אותו מפרסומו של תשקיף עדכני לציבור. תשקיף שכזה, אם היה מתפרסם, היה מצריך את הבנק לספק פרטים נוספים על החקירה המתנהלת כנגדו בארה"ב שאינם מצויינים בדו"חות הכספיים.

הפועלים הוא הבנק היחיד במערכת הבנקאית שטרם הנפיק אג"ח הקוקו. בהנפקה הנוכחית, הבנק מציע אג"ח קוקו עם מנגנון מחיקה שיעמדו לפירעון אחרי 10 שנים עם אופציה לפירעון מוקדם אחרי 5 שנים. הדירוג שקיבל הבנק למכשיר לקראת הגיוס הוא AA ממעלות ומחברת הדירוג מדרוג קיבל דירוג המקביל המקביל ל-AA מינוס (דרגה אחת מתחת) בסולם מעלות. זאת בדומה לבנק לאומי שהנפיק קוקו ב-2016 וקיבל דירוג AA.

בנובמבר 2016 תיכנן הבנק להנפיק קוקו בהיקף נמוך יותר של כ-700 מיליון שקל, אך עצר את המהלך טרם ביצועו של רוד-שואו למשקיעים על רקע החקירה המתנהלת. בנוסף, הבנק לגייס גם כמיליארד שקל בהנפקה של סדרת אג"ח רגילה שקיבלה דירוג AAA, הדירוג הגבוה ביותר בסולם. המח"מ הוא 5.4 שנים.

 אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: עמית שעל אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים | צילום: עמית שעל  אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות