אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקאי שהפיץ ברשת תמונות עירום של חברתו לשעבר חויב לשלם לה 6.5 מיליון דולר‎ צילום: Tracy Clark-Florly

אמריקאי שהפיץ ברשת תמונות עירום של חברתו לשעבר חויב לשלם לה 6.5 מיליון דולר‎

האישה נאלצה להגיש בקשה לזכויות יוצרים על שדיה כדי שבית משפט יורה על הסרת התמונות מהרשת. זהו הקנס השני בגודלו מסוג זה שבית משפט הורה לנתבע לשלם בשל "פורנו נקמה", שלא מערב סלבריטאי

10.04.2018, 11:46 | שירות כלכליסט

בית משפט מחוזי פדראלי בקליפורניה הורה לנתבע לשלם פיצויים בסך 6.45 מיליון דולר, לאחר שהואשם שהעלה לרשת תמונות וסרטוני עירום של חברתו לשעבר.

זהו הקנס השני בגודלו מסוג זה שבית משפט הורה לנתבע לשלם בשל "פורנו נקמה", שלא מערב סלבריטאי. כך על פי עורכי דינה של האישה.

האישה, שזהותה לא נחשפה והמכונה במסמכים המשפטיים "ג'יין דו" ("פלונית אלמונית") תבעה את בן זוגה לשעבר דייויד אֶלָם בבית משפט אזרחי בטענה להפרת זכויות יוצרים, התחזות ברשת בכוונת זדון, מעקב וגרימת מצוקה נפשית בכוונה תחילה.

אילוסטרציה. פיצויים בסך 6.45 מיליון דולר, צילום: Tracy Clark-Florly אילוסטרציה. פיצויים בסך 6.45 מיליון דולר | צילום: Tracy Clark-Florly אילוסטרציה. פיצויים בסך 6.45 מיליון דולר, צילום: Tracy Clark-Florly

התביעה שהוגשה ב-2014 ממחישה עד כמה קשה למצות את הדין במקרים אלו. טרם נעשתה חקיקה מסודרת בעניין פורנו נקמה והשופטים נאלצים להסתמך על קומץ חוקים הנוגעים לעניין. מדינת קליפורניה אמנם החילה חוק פלילי בעניין אך על אף שתביעה פלילית נפרדת הוגשה שם נגד אלם ב-2014, התובעים הפדראליים זנחו אותו לפני שנתיים.

"מעולם לא הסתמכנו על תוצאות התביעה הפלילית", אמר בראיון ל-CNN סת' גולד, שותף בקיי אנד אל גייטס (K&L Gates ), משרד עורכי הדין המטפל במקרה במסגרת מיזם לזכויות האזרח המעניק שירות חינם לקורבנות פרסום תמונות פרטיות ברשת.

אלם לא השיב לבקשת תגובה.

האישה נאלצה להגיש בקשה לזכויות יוצרים על שדיה כדי שבית משפט יורה על הסרת התמונות מהרשת – תהליך המאפשר לכמה מקורבנות אלו להשיב לעצמם את הפרטיות. היא בחרה בדרך התמודדות זו משום שאת התמונות שלחה בהסכמה לאלם, בזמן שהשניים ניהלו מערכת יחסים ועל כן מספר אתרים סירבו להוריד אותם.

בית המשפט הורה להעניק לתובעת פיצוי של 450 אלף דולר וכן 3 מיליון דולר פיצויים על עוגמת נפש ועוד 3 מיליון דולר בפיצוים עונשיים.

"פורנו נקמה הוא הפרה רצינית ביותר של זכויות הפרט ועלול לגרום לנזקים משמעותיים שיש לשקול אותם. ובאופן כללי יותר - אנשים לא יכולים פשוט להתעלם מההליך המשפטי", אמר גולד.

הסכום הגדול ביותר בפיצויים במקרה של פרסום תמונות עירום ברשת ללא הסכמה – שאינן של סלבריטאי – הוא 8.9 מיליון דולר, ששולם לזוג מסיאטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות