אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אפל ישראל נחקר בידי הרשות להגנת הצרכן צילום: עמית שעל

מנכ"ל אפל ישראל נחקר בידי הרשות להגנת הצרכן

רוני פרידמן נחקר על רקע פרשת ההאטה המכוונת של מכשירי אייפון ישנים - בחירה שביצעה אפל כדי למנוע פגיעה בזמן הסוללה של הטלפונים. אפל הודתה בהאטה היזומה בסוף 2017 ואף מאפשרת למשתמשים לנטרל את הפעולה במכשיריהם

10.04.2018, 13:44 | שירות כלכליסט

הרשות להגנת הצרכן הודיעה היום (ג') כי פתחה בחקירה גלויה נגד אפל ישראל, בחשד שהאטת ביצועי האייפון - מהלך יזום של אפל שנחשף בדצמבר שעבר - מהווה הפרה של סעיף מניעת ההטעיה בחוק הישראלי.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות הודיעה כי חקרה את רוני פרידמן, מנכ"ל אפל ישראל, ושהחקירה נפתחה לאחר שיתוף מידע מצד גולשים ישראלים שהתלוננו על האטת המכשירים. אפל עצמה כבר הודתה בהאטת האייפונים והסבירה שהמהלך נועד למנוע פגיעה משמעותית בביצועי הסוללה של הטלפונים.

רוני פרידמן, צילום: עמית שעל רוני פרידמן | צילום: עמית שעל רוני פרידמן, צילום: עמית שעל

הודאת אפל עוררה זעם ציבורי ברחבי העולם והעיר רגולטורים מתנומתם: הוגשו נגד החברה מספר תביעות ייצוגיות, ונפתחו נגדה חקירות באירופה ובארה"ב.

בתגובה, הודיעה אפל שתאפשר למשתמשים לנטרל את רכיב התוכנה שגורם להאטה ולהחליט בעצמם אם הם מעדיפים את האייפון שלהם מהיר יותר או עם זמן סוללה ממושך יותר לכשיזדקן. בנוסף, יצרה תוכנית שמאפשרת לבעלי אייפונים ישנים להחליף סוללה במחיר מינימלי.

"כשהפצנו את עדכון התוכנה אמרנו במה מדובר, אבל אני לא חושב שהרבה אנשים שמו לב ואולי היינו צריכים להיות ברורים יותר", אמר ל-NBC מנכ"ל אפל, טים קוק, בינואר האחרון. "אנחנו מתנצלים עמוקות בפני כל מי שחושב שהיה לנו מניע אחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות