אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לרבוץ על ספה מהמאה ה-17: ריץ פריז מוציא למכירה 10,000 פריטים היסטוריים צילום: Ritz Paris / Artcurial

לרבוץ על ספה מהמאה ה-17: ריץ פריז מוציא למכירה 10,000 פריטים היסטוריים

מספה מהסוויטה האימפריאלית ועד כיסא מהמספרה - המלון היוקרתי מתחדש ומעמיד למכירה פומבית את הריהוט העתיק; המחירים - בין 100 ל-5,000 יורו

10.04.2018, 17:25 | שירות כלכליסט

כשמלון הריץ בפריז נפתח בשנת 1,898, מלונות מודרניים כמוהו עדיין היו חידוש. קודמיו היו מסוג פונדקי הדרכים והאכסניות – מקומות שהיו לנים בהם רק כי "היו מוכרחים", לא כי רצו.

לכן הריץ עשה כל שביכולתו כדי להפיץ את מהותו המיוחדת: המלון שנבנה מאחורי פסאדה של בניין מהמאה ה-18 ב-Place Vendòme, הכיל ריהוט בסגנון המאות ה-17 וה-18 שהזכירו את הארמונות שבסביבתו - אותם הוא ניסה לחקות. בשילוב עם תענוגות מודרניים, כמו חדרי אמבטיה בכל חדר – הריץ היווה סמל של מודרניות ומכובדות עבור טיילי ה"עידן היפה" – ה-Belle Epòque.

אך עד 2012, כשהריץ נסגר לצורך שיפוצים, מלונות הפכו למשהו שונה בתכלית. כעת, כשהוא כבר לא עסוק בהצדקת קיומו (או המחירים שהוא גובה), אין בו עוד צורך בריהוט המחקה את המאה ה-18 והוא יכול להרשות לעצמו להתהדר בעיצוב פנים יותר עדכני.

עם זאת, תכולתו הקודמת של הריץ עודנה יוקרתית מכדי פשוט להיזרק, ולכן היא נאספה, קוטלגה, ונאמדה כהכנה למכירה פומבית בת חמישה ימים שתיערך ב-Artcurial בפריז בין ה-17 ל-21 באפריל השנה.

בסך הכל, כ-10,000 פריטים יועמדו למכירה, שמחיריהם נעים בין 100 ל-5,000 יורו, כאשר המכירה הפומבית צפויה להכניס יותר מ-1.5 מיליון יורו. הנה לפניכם כמה מהפריטים הבולטים ביותר שמוצעים למכירה, ותמונות ארכיון שלהם כשעוד שימשו לקישוט המלון.

ספה מהסוויטה האימפריאלית

הספה המעוצבת בסגנון האימפריאלי (שמקביל בערך לתקופה שבין 1,814-1,800 דולר, כאשר נפוליאון בונפרטה היה קיסר צרפת), תעלה 1,800-1,200 דולר. היא הייתה חלק מריהוט הסוויטה האימפריאלית, שמכילה שני חדרי שינה, חדר אוכל, וסלון. בזמן הכיבוש הגרמני של צרפת הסוויטה אוכלסה ע"י הרמן גרינג.

ספה הסוויטה המלכותית, מלון ריץ, צילום: Ritz Paris / Artcurial ספה הסוויטה המלכותית, מלון ריץ | צילום: Ritz Paris / Artcurial ספה הסוויטה המלכותית, מלון ריץ, צילום: Ritz Paris / Artcurial

סט כיסאות עתיק מסוויטת ווינדזור

מערך הכיסאות שעמד בעבר בחדר השינה של סוויטת ווינדזור אמור להימכר עבור 3,600-2,400 דולר. גודלה של סוויטת ווינדזור הוא כמעט 170 מ"ר והיא משקיפה אל ה-Place Vendòme. כיום השהות בה עולה החל מ-12,000 יורו ללילה.

סט כיסאות עתיק מסוויטת ווינדזור, צילום: Ritz Paris / Artcurial סט כיסאות עתיק מסוויטת ווינדזור | צילום: Ritz Paris / Artcurial סט כיסאות עתיק מסוויטת ווינדזור, צילום: Ritz Paris / Artcurial

 

כיסאות בר

שלושה כיסאות בר שפעם עמדו לאורך הבר של המלון, עומדים למכירה תמורת 1,440-1,200 דולר. אהרון אדוארד הוצ'נר (A.E. Hotchner), שפרסם את זכרונותיו מהריץ במגזין ואניטי פייר, ציטט בהם את ז'ורז' שוייר שעבד בבר המלון למעלה מ-40 שנה: "המלך אלפונסו מספרד, שהיה לקוח קבוע, תמיד קיבל מיד את המשקה המיוחד שלו, קוקטייל של שמפניית דום פריניון עם נגיעה של קוניאק, ו-12 תותים".

כסאות בר , צילום: Ritz Paris / Artcurial כסאות בר | צילום: Ritz Paris / Artcurial כסאות בר , צילום: Ritz Paris / Artcurial

 

פסל לגן

הפסל הזה, שאמור להימכר תמורת 3,600-2,400 דולר, ניצב בעבר מעל מזרקה קטנה שעמדה בראש הגן של הריץ. לפני שיפוצה, החצר האחורית הייתה אמורה להידמות לטרסה רומאית, עם פסלי ספינקסים, כדים גדושים בפרחים, ופנסים שנתנו למתחם זוהר חמים וקסום.

פסל גן, צילום: Ritz Paris / Artcurial פסל גן | צילום: Ritz Paris / Artcurial פסל גן, צילום: Ritz Paris / Artcurial

כיסא מספרה

הכסא, שאמור להימכר תמורת 740-480 דולר, יוצר ע"י טאקארה בלמונט (Takare Belmont), יצרן יפני של כיסאות מספרה ששלט בשוק מאז שנות ה-70. החברה מייצרת כיום גם כיסאות לרופאי שיניים.

כסא ספר, צילום: Ritz Paris / Artcurial כסא ספר | צילום: Ritz Paris / Artcurial כסא ספר, צילום: Ritz Paris / Artcurial

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות