אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קסיופאה ו-Hibob ישתפו פעולה למלחמה בהטרדות המיניות בעבודה צילום: SheThePeople

קסיופאה ו-Hibob ישתפו פעולה למלחמה בהטרדות המיניות בעבודה

פלטפורמת ניהול משאבי האנוש של היי-בוב תכלול את הכלי של קסיופאה, שמאפשר לעובדים לדווח באופן דיסקרטי על הטרדות ובריונות במשרד. לפי נתוני ה-BBC, כ-53% מהנשים ו-20% מהגברים סבלו מהטרדות במקום העבודה

10.04.2018, 17:05 | מאיר אורבך

חברת הסטארט אפ Hibob, שפיתחה מערכת חכמה לניהול משאבי האנוש בארגון, תטמיע בתוך המערכת שלה את קסיופאה, מערכת לדיווח אנונימי על הטרדות מיניות. לפי סקר של ה-BBC שנערך לפני מספר חודשים, 53% מהנשים ו-20% מהגברים הוטרדו מינית במקום העבודה. לפי הסקר, 63% מהנשים לא דיווחו על כך לאף אחד ו-79% מהגברים לא דיווחו.

קראו עוד בכלכליסט

קסיופאה היא חברת סטארט-אפ שנוסדה על ידי קבוצת פעילים חברתיים ואנשי הייטק ישראליים במטרה למנוע הטרדות מיניות במקומות עבודה. המערכת שלה מאפשרת להתייעץ באופן אנונימי עם הממונה על הטרדות מיניות בצורה דיסקרטית לחלוטין. עבור הנפגעות, החשיפה בפני מקום העבודה היא קשה וכך נוצר למעשה מצב שבו עובדות מוטרדות אך חוששות לדווח.

רוני זהבי, ממייסדי היי-בוב, צילום: עמית שעל רוני זהבי, ממייסדי היי-בוב | צילום: עמית שעל רוני זהבי, ממייסדי היי-בוב, צילום: עמית שעל

״עולם העבודה עובר שינויים דרמטים ומעסיקים נדרשים לאמץ כלים חדשים של התנהלות וניהול עובדים", אמר רוני זהבי, מנכ"ל ומייסד היי-בוב. "מערכת היחסים בין המעסיק לעובד משתנה, העובד בארגון המודרני נהנה מיכולת בחירה, מבין היטב את זכויותיו ולא מהסס לעזוב מקום עבודה. אנחנו מאמינים כי חלק מחובתו של המעסיק היא להבטיח לעובדות ולעובדים שלו סביבת עבודה שוויונית, בריאה ותקינה. לכן הטמענו כלי שפותח על ידי קסיופיאה בתוך מערכת הניהול שלנו, כדי שמעסיקים יוכלו לאפשר לעובדים לשוחח בצורה אנונימית עם ממונה בארגון, לשאול, להתלונן או להתייעץ במקרים של הטרדה או התנהגות שאינה הולמת". 

"בכל מקום עבודה יש הטרדות מיניות, אולם המידע לא מגיע למעסיקים מפני שהעובדים חוששים מחשיפה ואין להם כלים אנונימיים בטוחים ואמינים להשתמש בהם", אמר שירן ירוסלבסקי, ממייסדי קסיופאה. "במקומות עבודה שבהם פועלת המערכת שלנו אנחנו רואים עלייה במודעות ובהפיכת מקום העבודה לבטוח יותר עבור העובדים. אנחנו רואים בשיתוף הפעולה עם היי-בוב הזדמנות נהדרת ובשורה משמעותית לעובדים רבים ברחבי העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות