אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות השלימה את רכישת יוניברסל אוויוניקס עבור 120 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות השלימה את רכישת יוניברסל אוויוניקס עבור 120 מיליון דולר

זאת לאחר שאלביט קיבלה את האישורים הנדרשים מהרגולציה האמריקנית לצורך סיום העסקה

11.04.2018, 10:09 | חזי שטרנליכט

הענקית הבטחונית, אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן לוטשת עיניה לשוק האזרחי. החברה השלימה היום (ג') את רכישת חברת יוניברסל אוויוניקס סיסטמס האמריקנית.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעסקה בהיקף של 120 מיליון דולר שבה רכשה החברה הישראלית שלמעשה בימים האחרונים הושלמה סגירתה (קלוזינג). אלביט מערכות קיבלה לפני מספר שבועות את האישורים הנדרשים מהרגולציה האמריקנית לצורך סיום העסקה.

 

יוניברלס סיסטמס הינה חברה אמריקנית עם מטה בעיר טוסון שבאריזונה. החברה פועלת בתחום מערכות התעופה האזרחיות ומפתחת ומייצרת בעיקר למטוסים ולמסוקים. בין היתר מייצרת החברה האמריקנית מערכות לניהול טיסה, מערכות תצוגה, מערכות תקשורת ופתרונות מגוונים לתא הטייס.

מערכות של החברה הנרכשת יוניברסל, צילום: יח"צ מערכות של החברה הנרכשת יוניברסל | צילום: יח"צ מערכות של החברה הנרכשת יוניברסל, צילום: יח"צ

באלביט מערכות מציינים כי מערכות החברה הנרכשת הינן משלימות ומרחיבות את קו המוצרים שלה שכולל מערכות לראייה מוגברת בטיסה (Enhanced Flight Vision Systems), כמו גם לקו מוצרי התצוגה העילית של החברה.

באלביט מערכות לא מתכננים לבצע שינוי בשמה או בהנהלה של יוניברסל סיסטמס ומסרו כי החברה תמשיך לפעול בשם זה ועם אותה מתכונת עובדים לאחר השלמת העסקה. לדברי נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות, בוצי מכליס, לשתי החברות "DNA דומה". באלביט רואים לדבריו במערכות החברה הנרכשת מנוע צמיחה מרכזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות