אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן בכרמי גת: ההודעה נשלחה לזוכים, אבל בוני התיכון מבקשת לבטל את הפרויקט צילום: גדי קבלו

מחיר למשתכן בכרמי גת: ההודעה נשלחה לזוכים, אבל בוני התיכון מבקשת לבטל את הפרויקט

החברה טוענת כי בשל מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל לעיריית קריית גת, העירייה מונעת את פיתוח התשתיות ואינה מאפשרת פתיחה של תיק רישוי ולכן, על אף שחלפו 20 חודשים מאז זכייתה במכרז, בוני התיכון לא התחילה בהליכי התכנון ובוודאי שלא בבניית הפרויקט. החברה דורשת להשיב לה 36 מיליון שקל, מלוא הסכומים והערבויות ששילמה

11.04.2018, 12:22 | אמיתי גזית

חברת בוני התיכון מבקשת לבטל פרויקט מחיר למשתכן לבניית 264 דירות בשכונת כרמי גת בקריית גת בו זכתה ביולי 2016. כ-230 מתוך הדירות הוגרלו בחודש שעבר והודעה לזוכים כבר נשלחה. החברה טוענת כי בשל מחלוקת בין רשות מקרקעי ישראל לעיריית קריית גת, העירייה מונעת את פיתוח התשתיות ואינה מאפשרת פתיחה של תיק רישוי ולכן, על אף שחלפו 20 חודשים מאז זכייתה במכרז, בני התיכון לא התחילה בהליכי התכנון ובוודאי שלא בבניית הפרויקט.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה שהגישה באמצעות משרד עו"ד שוב ושות' היא עותרת בבקשה לבית המשפט להורות על ביטול ההסכמים עליהם חתמה עם רשות מקרקעי ישאל (רמ"י) ועיריית קריית גת, וכן היא דורשת ולהשיב לה את מלוא הסכומים והערבויות ששילמה ומסתכמים ביותר מ-36 מיליון שקל. "התובעת (בוני התיכון, א"ג) אשר זכתה במכרז לפני קרוב ל-20 חודשים, לא מצליחה עד היום להוציא את הפרוייקט אל הפועל בשל מחדלי הנתבעות (רמ"י ועיריית קרית גת, א"ג)", נכתב בעתירה, "כל רשות ממשיכה לגלגל את האחריות לפתחה של האחרת, פתרון באופק אין, והתובעת נותרה כבת ערובה וכזו שנאלצת לספוג נזקים במיליוני שקלים בשל התנהלות הזויה זו".

פרויקט בנייה בכרמי גת, צילום: גדי קבלו פרויקט בנייה בכרמי גת | צילום: גדי קבלו פרויקט בנייה בכרמי גת, צילום: גדי קבלו

העתירה מוגשת בעקבות מחלקות בין העירייה לרשות מקרקעי ישראל שנולדה בעקבות הסכם הגג עליו חתמה העירייה ב-2014. בהסכם זה העירייה מתחייבת לאפשר לרשות מקרקעי ישראל לשווק במהירות קרקעות לבניית 7,000 דירות בכרמי גת. מאות מיליוני שקלים מההכנסות של רמ"י משיווק הקרקעות אמורים על פי הסכם הגג לעבור לעירייה לצורך פיתוח תשתיות, הקמת מוסדות ציבור והקמת מחלף בכניסה לשכונה. לאורך השנים קריית גת טענה כי רמ"י לא מעבירה לה סכומים מספקים ובתגובה החליטה העירייה למנוע מחברות בנייה לקדם פרויקטים בשוכנת כרמי גת.

ביולי 2017 הגישה העירייה עתירה לבג"ץ בבקשה לבטל את הסכם הגג. בתגובה רמ"י הגישה עתירה בה דרשה לחייב את קריית גת לכבד את ההסכם. ב-30/11/2017 ניתן פסק דין בהסכמת הצדדים על ידי בית המשפט העליון במסגרתו התחייבה רמ"י לבחון את צרכי העירייה, ואילו עיריית קריית גת התחייבה לחתום עם חברות הבנייה על חוזי פיתוח ולאפשר להם לפתוח תיק רישוי, אבל על פי התביעה של בוני התיכון, למרות שחלפו 4 חודשים מאותו פסק דין "לא חל שום שינוי בגישת הנתבעות (רמ"י ועיריית קרית גת, א"ג). רמ"י והרשות המקומית ממשיכות להתעמת בניהן, העירייה לא פתחה את שערי התכנון ולא חתמה על חוזי פיתוח תשתיות".

בעתירתה מטיחה בוני התיכון טענות קשות כנגד רמ"י על כך שקיימה מכרז של מחיר למשתכן תוך שהיא מסתירה מחברות הבנייה שהתמודדו במכרז את המחלוקת עם העירייה "ולא זו בלבד שפרסמה את המכרז בעת שהמחלוקת עודנה תלויה ועומדת, אלא שבחרה היא להוסיף חטא על פשע ולא לציין, ולו במילה דבר וחצי דבר בדבר קיומה של מחלוקת. חמור מכך, היא אף הוסיפה ודרשה מהיזמים לשלם לה את מלוא התמורה ומלוא הוצאות הפיתוח. אף יזם לא ידע שמדובר במכרז שתאריך תחילת תכנונו אינו ידוע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הכתם שנשאר על הקיר
זה מזמן נרשם על הקיר, כל אחד בתורו ניסה לצבוע את הכיתוב בצבעיים יפים, נוצצים ואפילו זוהרים אבל עדין הכתב נראה למרחוק "מחיר למשתכן" כשל!!! כל פעם אנו נפגשים בכתבה אחרת שמראה לכולם כמה הכישלון הוא חריף. מה יעשו עכשיו כל הזוכים שכבר מזמן משלמים על משהו שבכלל לא מתוכנן לקום (20 חודשים וכלום). כחלון מתי תפנים שאתה חייב לעודד יזמים בסגנון של פרי נדלן שבונים פרויקט בשכונת המוסיקה ברמלה, המחיר שפוי ללא הגרלות ועם קבלות ויש עוד הרבה כאלה. צא מהבועה של עצמך ותקבל על עצמך את הכישלון.
דוד אבידן  |  13.04.18
לכל התגובות