אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזהרה לחברות התעופה: התקפת הטילים על סוריה עשויה לסכן טיסות ב-72 השעות הקרובות צילום: shutterstock

אזהרה לחברות התעופה: התקפת הטילים על סוריה עשויה לסכן טיסות ב-72 השעות הקרובות

סוכנות הפיקוח יורוקונטרול הזהירה את חברות התעופה מפני טילי שיוט אויר-קרקע והפרעות בציוד הניווט של מטוסים: "יש לשקול היטב פעילות טיסה באזור מזרח הים התיכון וניקוסיה"

11.04.2018, 13:01 | שירות כלכליסט

סוכנות פיקוח הטיסה הפן-אירופית יורוקונטרול (Eurocontrol) הזהירה חברות תעופה שטסות במזרח הים התיכון משיגור טילים אפשרי לסוריה ב-72 השעות הקרובות.

הסוכנות אמרה שטילי שיוט אויר-קרקע עשויים להיות משוגרים ושקיימת אפשרות להפרעה בציוד הניווט של מטוסים.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ובעלות בריתו המערביות דנים כרגע בפעולה צבאית אפשרית נגד סוריה ונשיאה בשאר אסד, אחרי מה שנחשד כמתקפת נשק כימי שביצע אסד נגד מובלעת מורדים בפרברי דמשק.

טראמפ ביטל ביום שלישי את נסיעתו המתוכננת לדרום אמריקה כדי להתמקד בתגובה למתקפה הסורית, כך הודיע הבית הלבן.

טראמפ הזהיר ביום שני מפני תגובה מהירה ועוצמתית ברגע שיתבססו החשדות לגבי המתקפה הסורית.

טראמפ. ביטל את נסיעתו לדרום אמריקה כדי להתמקד בתגובה למתקפה הסורית, צילום: גטי אימג טראמפ. ביטל את נסיעתו לדרום אמריקה כדי להתמקד בתגובה למתקפה הסורית | צילום: גטי אימג'ס טראמפ. ביטל את נסיעתו לדרום אמריקה כדי להתמקד בתגובה למתקפה הסורית, צילום: גטי אימג

יורוקונטרול לא פירטה באזהרתה את המקור של איום הטילים. באתר החברה נכתב כי: "עקב הביצוע האפשרי של תקיפות אויריות נגד סוריה באמצעות טילי שיוט ו/או טילי אויר קרקע, ב-72 השעות הקרובות, והאפשרות להפרעה זמנית של ציוד ניווט הרדיו, יש לשקול היטב כל תכנון של פעילות טיסה באזור מזרח הים התיכון/ניקוסיה."

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

רגולטורי תעופה בארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה כבר פרסמו אזהרות לחברות תעופה שטסות מעל סוריה, ורוב חברות התעופה אכן נמנעות מכך. הטיסות המסחריות היחידות שעדיין טסות מעל המדינה נכון להיום בבוקר הן של חברות Syrian Air ו-Middle Eastern Airlines הלבנונית, אך בהמשך היום לא צפויות טיסות כלל באזור הרלוונטי.

המודעות לסיכון שביירוט ע"י טילים עלתה בקרב חברות תעופה בעקבות יירוט טיסה MH17 של מלזיה איירליינז ע"י טיל קרקע אויר מעל אוקראינה ב-2014, שכל 298 נוסעיה נהרגו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות