אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "תתכונני רוסיה, הטילים שלנו בדרך לסוריה"; הרובל צולל צילום: גטי אימג'ס

טראמפ: "תתכונני רוסיה, הטילים שלנו בדרך לסוריה"; הרובל צולל

נשיא ארה"ב התייחס בציוץ הראשון של הבוקר לאיומים מצידה של רוסיה לפיהם כל טיל שישוגר לעבר סוריה ייורט. "אל לכם להיות שותפים לחיה שרוצחת אנשים באמצעות גז ונהנית מכך", הוסיף. במוסקבה מיהרו להגיב: "טילים יורים על מחבלים, לא על ממשלות. אולי ארה"ב מנסה להשמיד ראיות לשימוש בנשק כימי"

11.04.2018, 14:19 | שירות כלכליסט ו-ynet
אפקט האיום בתקיפה של טראמפ החוזים על המדדים בניו יורק נופלים ב-1.1% דאקס יורד ב-1%, קאק נחלש ב-0.8% ופוטסי ב-0.5%; הרובל הרוסי נחלש ב-2.5% מול הדולר; קמעונאית האונליין אסוס נחתכת ב-3.4% בלונדון לאחר הדוחות כתבי שוק ההון, 3 תגובותלכתבה המלאה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פתח כהרגלו את הבוקר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו. טראמפ התייחס בציוץ לאיומים מצידה של רוסיה לפיהם כל טיל שישוגר לעבר סוריה ייורט וכתב: "תתכונני רוסיה, כי הם (הטילים) מגיעים - חדשים ו'חכמים'. אל לכם להיות שותפים לחיה שרוצחת אנשים באמצעות גז ונהנית מכך". בתגובה לכך מזנק הדולר בשיעור של 3% מול הרובל הרוסי בהמשך לירידות של הימים האחרונים.

מוקדם יותר היום (ד') שגריר רוסיה באו"ם וסילי נבנזיה פנה למקבילתו האמריקנית ניקי היילי וביקש ממנה "להימנע מהתוכניות שארצות הברית מפתחת בנוגע לסוריה".

 

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ ופוטין בפסגת G20, צילום: אי פי איי טראמפ ופוטין בפסגת G20 | צילום: אי פי איי טראמפ ופוטין בפסגת G20, צילום: אי פי איי

במקביל, מועצת הביטחון של האו"ם לא העבירה הצעת החלטה רוסית התומכת בשליחת פקחים של הארגון למניעת הפצת נשק כימי לאזור התקיפה הכימית בפרברי דמשק.

בציוץ נוסף שפנה לרוסיה כתב טראמפ: "היחסים שלנו עם רוסיה גרועים היום מאי פעם, וזה כולל את המלחמה הקרה. אין לזה סיבה. רוסיה צריכה אותנו כדי לעזור לכלכלה שלה, משהו שיהיה קל מאוד לעשות, ואנחנו צריכים שכל המדינות ישתפו פעולה. לעצור את מירוץ החימוש?".

דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זחרובה מיהרה להשיב לטראמפ, ואמרה שאת הטילים החכמים ארה"ב צריכה לירות לעבר מחבלים, ולא לעבר ממשלה חוקית. זחרובה, שארצה מכחישה שסוריה השתמשה בנשק כימי, הוסיפה שירי הטילים של ארה"ב עשוי להיות ניסיון להשמיד ראיות לשימוש בנשק כימי בסוריה.

שגריר רוסיה בלבנון הזהיר אמש את ארה"ב ואמר שרוסיה תגיב לכל תקיפה בסוריה - ותיירט טילים עוינים ותגיב למקורות הירי. בראיון לערוץ אל-מנאר של חיזבאללה אמר אלכסנדר זסביקין שארה"ב ובעלות בריתה רואות בהתפתחויות האחרונות במזרח רוטה ככישלון עבורן, ומנסות לעכב את תוצאות הפסגה המשולשת של מנהיגי רוסיה, איראן וטורקיה שנערכה באנקרה. פוליטיקאים רוסים נוספים הזהירו שמבחינת רוסיה, תקיפה אמריקנית בסוריה תיחשב לפשע מלחמה.

רחובות דומא לאחר ההפצצה סוריה ומתקפת הגז רחובות דומא לאחר ההפצצה סוריה ומתקפת הגז רחובות דומא לאחר ההפצצה סוריה ומתקפת הגז

בינתיים בסוריה, לפי הדיווחים, נערכים לתקיפה אמריקנית אפשרית. העיתון הצרפתי "לה פיגארו" דיווח שמחשש לתקיפה אווירית של ארה"ב הצבא הסורי מפנה כמה בסיסים, בהם בסיס חיל האוויר דומייר, באזור הרי קלמון בגבול סוריה ולבנון. החיילים והטילים מאותו בסיס, כך נכתב בעיתון הצרפתי, מועברים לבסיס הרוסי בחמיימים. אתמול דיווחו כלי תקשורת שמזוהים עם האופוזיציה שהצבא הסורי, חיזבאללה ואיראן, נוקטים אמצעי זהירות בבסיסים ובמוצבים מחשש לתקיפה של ארה"ב.

הלילה הזהירה רשות פיקוח התעופה האירופית "יורוקונטרול" חברות תעופה, וביקשה מהן לפעול בזהירות באזור מזרח הים התיכון עקב הסיכויים לכך שתתבצע תקיפה אווירית נגד סוריה ב-72 השעות הקרובות. על הודעת הרשות, קיים סיכוי לשיגור טיל קרקע-אוויר או טיל שיוט לעבר שטחה של סוריה במסגרת התגובה לתקיפה הכימית בפרברי דמשק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
כולם יועדים שארצות הברית והחברים שלה
שסוריה לא השתמשו בכימי נגד עמו המלחמה כמעט נגמרה שם אבל ארצות הברית זה כשלון שלה שסוריה חזרה לעצמה אז הם נתנו הוראה למורדים לשתמש בגז כימי כל מי שיודע ישלם על מה שיקרה ארצות הברית והחברים שלה כולם יודעים מי אשם אבל אף אחד לא מדבר בסוף כולם יודעים חברים
איזו  |  11.04.18
4.
המשקיעים שמרוויחים מנדנדת הציוצים
כרישי השוק יקנו ממשקיעים מבוהלים בזול מניות בירידות וכנראה ימכרו להם ביוקר לאחר העליות.. שוב ה "מפוחדים" ימכרו לאחר הירידות הבאות בעקבות מי יודע איזה ציוץ.. וחוזר חלילה. לא צריך תואר במתמטיקה כדי לחשב את הרווח הרב של מי שאינו נלחץ על חשבון ה "לחיצים"
ערן משילד1 השקעות ערך  |  11.04.18
לכל התגובות