אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: גוגל במגעים לרכישת פעילות נוקיה בתחום ה-WiFi במטוסים צילום: שאטרסטוק

דיווח: גוגל במגעים לרכישת פעילות נוקיה בתחום ה-WiFi במטוסים

ענקית הטכנולוגיה תוכל להשתמש בחיבור הרשת במטוס לכריית מידע אישי והצעת חבילות פרסום ממוקד ללקוחותיה. המהלך נועד להרחיב את גישת גוגל למשתמשים בכל מקום ובכל מצב

11.04.2018, 14:43 | רפאל קאהאן

גוגל מנהלת מגעים עם נוקיה לרכישת הפעילות שלה בתחום ה-WiFi למטוסי נוסעים; השירות של נוקיה מאפשר לנוסעים לקבל שירותי אינטרנט בטיסות. על פי דיווח של סוכנות בלומברג, הרכישה מהווה חלק מאסטרטגיית אלפבית להרחבת זמינות חיבורי הרשת, כדי להשיג גישה למשתמשים בכל מקום ומצב.

קראו עוד בכלכליסט

פעילות נוקיה בתחום מתבססת על שתי טכנולוגיות - חיבור אינטרנט לווייני וחיבור דור רביעי בתצורה ייעודית לטיסות (A2G). השילוב הזה מאפשר חיבור מהיר ויציב יותר, וגלישה רציפה.

גישה למשתמשים גם כשהם באוויר. מובייל במטוס, צילום: שאטרסטוק גישה למשתמשים גם כשהם באוויר. מובייל במטוס | צילום: שאטרסטוק גישה למשתמשים גם כשהם באוויר. מובייל במטוס, צילום: שאטרסטוק

חברות התעופה מאוד אוהבות להציע שירותי חיבור רשת: החיבור הינו יקר מאוד לנוסעים, שמקבלים דאטה בהיקף זעום למדי. כניסת גוגל לתחום זה תאפשר לה להרחיב את היצע השירותים שלה על בסיס פלטפורמת הגלישה במטוס, מה שיקל עליה בשיווק חבילות פרסום ממוקד.

הכניסה של גוגל לתחום תתבצע במקביל לשירותי הרשת הנוספים שלה, פרויקט לון שמספק אינטרנט דרך בלונים לאיזורים מרוחקים; פייבר שמספק אינטרנט מהיר לערים; ופרויקט Fi מספק שירות של נקודות חיבור אלחוטיות.

כיום ישנה רק חברה אחת נוספת שעוסקת באספקת קישוריות רשת למטוסים - Gogo. הידיעה על העסקה המתבשלת הביאה עדנה למניה שלה שעלתה בכ-2% בניו יורק ל-8.86 דולר אתמול. גם מנייתה של נוקיה עלתה בכ-1.2% ל-4.55 יורו בבורסת הלסינקי הבוקר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות