אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בחבל מודיעין: איש העסקים פרדי רובינסון נחקר באזהרה צילום: אוראל כהן

פרשת השחיתות בחבל מודיעין: איש העסקים פרדי רובינסון נחקר באזהרה

על פי אחד מכיווני החקירה של המשטרה, רובינסון - שצפוי להיכנס לכלא בימים הקרובים על עבירות ני"ע - נתבקש לתרום לקמפיין הבחירות של ראש המועצה שמעון סוסן החשוד בעבירות שחיתות. מנכ"ל המועצה יוסי אלימלך שוחרר למעצר בית

11.04.2018, 15:55 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

פרשת השחיתות בחבל מודיעין: הותר לפרסום כי איש העסקים פרדי רובינסון נחקר בחשד למעורבות בפרשה. במקביל, בית משפט השלום בראשון לציון שחרר היום (ד') למעצר בית את מנכ"ל מועצת חבל מודיעין, יוסי אלימלך, החשוד בהפרת אמונים ובביצוע עבירות מין במסגרת חקירת השחיתות הנחקרת במועצה.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה נחשפה בתחילת השבוע לאחר שהתנהלה באופן סמוי במשך תקופה ארוכה, ובמסגרתה נעצרו מספר מעורבים, בהם ראש המועצה שמעון סוסן, בחשד לעבירות שחיתות וקבלת שוחד.

מנכ"ל מועצת חבל מודיעין יוסי אלימלך, צילום: שאול גולן מנכ"ל מועצת חבל מודיעין יוסי אלימלך | צילום: שאול גולן מנכ"ל מועצת חבל מודיעין יוסי אלימלך, צילום: שאול גולן

ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) שבלהב 433 וברשות המסים חושדים כי סוסן קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף ממכרים שונים שלו, חלקם קבלני מדף של המועצה, בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלהם. אחת מטובות ההנאה לכאורה שנחקרות היא מתן הנחה לבתו של סוסן ברכישת רכב.

כעת הותר לפרסום כי בין הנחקרים בפרשה גם איש העסקים פרדי רובינסון, שכיהן בעבר כמנכ"ל ויו"ר חברת הנדל"ן הציבורית מילומור. רובינסון שצפוי להיכנס לכלא בימים הקרובים ל-11 חודשי מאסר על עבירות ני"ע במסגרת פרשת מילומר ושחר המיליונים, נחקר תחת אזהרה בתחילת השבוע בחשד למתן שוחד לאנשי המועצה ובסופו של דבר שוחרר לביתו.

על פי אחד מכיווני החקירה של המשטרה, סוסן ביקש מרובינסון, באופן ישיר או עקיף, לתרום לקמפיין הבחירות שלו לרשות המועצה. סוסן הכחיש את הדברים וטען שמעולם לא קיבל תרומה מרובינסון. 

בעניינו של מנכ"ל המועצה, אלימלך, טוענים במשטרה כי הוא חשוד כי במעורבות במעשי השחיתות, ובין היתר עבירות על פי חוק חובת המכרזים. בנוגע אליו נטען עוד כי "תוך שימוש לרעה בכוח המשרה עבר עבירות של ביצוע מעשה מגונה באדם, מעשה הטרדה והתנכלות" וכן עבירות של הטרדה מינית. עם הפיכתה של החקירה לגלויה הוא נעצר ומעצרו הוארך עד היום.

אלימלך הוא אחיה של פרח לרנר, לשעבר יועצת רה"מ לענייני חקיקה וכנסת שנאלצה לפרוש מתפקידה לאחר שנחשדה, במסגרת חקירה של להב 433, כי השתמשה בקשריה ובמעמדה כדי לקדם את עסקיה של בעלה אבי לרנר, בעלי חברה ללובינג ויחסי ציבור. התיק בעניינה הסתיים בלא העמדה לדין. לרנר, כיום סמנ"כלית רגולציה בקונצרן אי.די.בי פיתוח, הורשעה בבית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה מסגרת הסדר טיעון במרמה והפרת אמונים. היא שילמה קנס של 20 אלף שקלים והורחקה ל-5 שנים מהשירות הציבורי.

בדיון שהתקיים בפני השופט עמית מיכלס, ביקשה המשטרה לשחררו למעצר בית – אך להרחיקו מהמועצה על רקע עבירות המין המיוחסות לו כלפי אחת העובדות במקום. סנגורו של אלימלך, עו"ד אופיר סטרשנוב, ציין בדיון כי התלונה המרכזית בעניין עבירות המין הוגשה על ידי עובדת בינואר והיא כבר אינה עובדת במועצה. "שאר הדברים", הוסיף, "מדברים על תכתובות מיניות, לא מעשים בכלל וגם הם של עובדת אחת שלא עובדת שם יותר". לפי הסנגור, מדובר באירועים ישנים כשנגבית גם עדות מאשתו לכך שמדובר לניסיונות סחיטה.

השופט עמית מיכלס הורה על שחרורו של אלימלך למעצר בית למשך שבוע והורה על הרחקתו ממשרדי המועצה למשך חודש ממועד תום מעצר הבית. בנוסף, נאסר על המנכ"ל לעסוק בתפקידו בעניינים הקשורים למועצת חבל מודיעין גם כן למשך חודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות