אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילעד אלטשולר: "ההסתכלות של כחלון היא קצרת טווח ולא מיטיבה עם העם" צילום: אוראל כהן

גילעד אלטשולר: "ההסתכלות של כחלון היא קצרת טווח ולא מיטיבה עם העם"

המנכ"ל והבעלים של אלטשולר שחם אמר בכנס השקעות: "אין התחלות בנייה וזה אסון כי הציבור צריך את הדירות האלה. אילו היתה פה רכבת קלה היא כבר היתה מורידה את מחירי הדירות ללא צורך בהגרלות"

11.04.2018, 18:34 | גולן חזני

"ההסתכלות של כחלון היא הסתכלות קצרת טווח שלא מטיבה עם העם. השוק כאן זקוק לעבודה ארוכת טווח, פיתוח כבישית ותשתיות ואת הבעיות האלה לא פותרים עם הגרלות". כך אמר היום גילעד אלטשולר מנכ"ל והבעלים של אלטשולר שחם, בכנס בכפר המכביה שבו התייחס לתוכנית מחיר למשתכן ולעימות של כחלון עם הנגידה קרנית פלוג.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אלטשולר, "אין התחלות בנייה וזה אסון כי הציבור צריך את הדירות האלה. לא ייתכן שעובדים צריכים לנסוע כל יום שעה וחצי להגיע לעבודה. אילו היתה פה רכבת קלה היא כבר היתה מורידה את מחירי הדירות ללא צורך בהגרלות".

גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר | צילום: עמית שעל גלעד אלטשולר , צילום: עמית שעל

כנס ההשקעות נערך ע"י משרד התכנון הפיננסי 'השיא בוטיק', והשתתפו בו גם יוסי לוי בעלי ומנכ"ל מור השקעות וסמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל.

בפאנל עלתה שאלת לאן פני השוק אחרי 7 שנים טובות. יוסי לוי: "זה לא נכון לומר שאנחנו אחרי 7 שנים מטורפות, אבל אין ספק שהגענו לרמות גבוהות בעיקר באג"חים, ברגע שיש תיקון באג"חים והתשואות עולות יש אלטרנטיבה למניות, אבל זה דבר טבעי. כרגע בחודשים הקרובים אנחנו צופים המשך תנודתיות".

סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל, צילום: ורדי כהנא סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל | צילום: ורדי כהנא סמי בבקוב, מנהל ההשקעות הראשי של הראל, צילום: ורדי כהנא

בבקוב: "לא היו 7 שנים של עליות רצופות כי ב-2011 חשבנו שאירופה מתפרקת, ראינו נפילות של הנפט, יש לנו זיכרון קצר של שנת 2017. עכשיו השוק חוזר למצב נורמלי ותנודתי יותר, אנחנו חיים עדיין בעולם שצומח כמעט מקיר לקיר, כולו, ובחלק מהמקומות הריביות עדיין אפסיות שמייצרות מחירים גבוהים לנכסים הפיננסיים. כשיש הפרעות לתוך השוק כמו ציוצים של נשיא ארה"ב. השווקים במחיר ראוי - אבל לא בועתי".

אלטשולר: "השוק עולה ויורד מה שהשפיע בפברואר זו התאמת השוק למחירי ריבית חדשים והשוק מתאים את עצמו. בארה"ב תשואות האג"ח ל-10 שנים עלו וכבר עומדות על 3% וזו אלטרנטיבה מסוימת לשוק המניות. ברגע שהתשואות עלו השוק מתאים עצמו מעבר לצורך להירגע מנובמבר –ינואר. ברבור שחור? הוא מגיע פתאום. לא יודעים להתכונן אליו, הם מגיעים בלי שיש לנו יכולת להתכונן."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות