אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דחיית תביעתה של טבע נגד רימסה בניו יורק מעמידה בסכנה את הדירקטורים וההנהלה צילום: Getty

דחיית תביעתה של טבע נגד רימסה בניו יורק מעמידה בסכנה את הדירקטורים וההנהלה

ביהמ"ש טען כי לא סביר שחברה בסדר הגודל שלה תבצע עסקה כזו בצורה רשלנית. הפסיקה עשויה להשפיע על הבקשה לתביעה נגזרת בישראל נגד מאשרי הרכישה

12.04.2018, 07:16 | גולן חזני

טבע קיבלה פיצוי סמלי של עד 45 מיליון דולר על רכישת חברת התרופות המקסיקנית רימסה. זאת לעומת סכום של 2.3 מיליארד דולר שתבעה מהאחים אספינוסה, מייסדי רימסה, בטענה שהונו אותה בעסקת הרכישה. 45 מיליון הדולרים היו הסכום האחרון שאותו אמורים היו המוכרים לקבל, והוא הופקד בחשבון נאמנות.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר רכישת רימסה טענה טבע כי קנתה ״חתול בשק״ וביקשה לבטל את העסקה ולהשיב לה 2.3 מיליארד דולר. אולם בית משפט בניו־יורק דחה את תביעותיה וטען כי לא סביר שחברה בסדר הגודל שלה תבצע עיסקה בהיקף כזה בצורה רשלנית.

מעבדות של רימסה במקסיקו מעבדות של רימסה במקסיקו מעבדות של רימסה במקסיקו

משמעות הפיצוי היא שטבע מכירה בכך שהנזק שנגרם לה כתוצאה מהרכישה הכושלת מסתכם לפחות ב־2.3 מיליארד דולר - הסכום ששילמה במזומן על רימסה. עד עתה ביצעה טבע מחיקות במאזנה בהיקף של 1.9 מיליארד דולר כתוצאה מהרכישה, והיא צפויה לבצע הפחתות נוספות.

סיום הסאגה המשפטית בניו־יורק בהפסד לטבע עלול להיות בשורה רעה לדירקטורים ולמנהלים, שאישרו את הרכישה, ומנגד בשורה טובה לטבע עצמה. זאת בשל בקשה לתביעה נגזרת, המתנהלת בבית המשפט המחוזי בלוד, ובה ביקשו בעלי מניות בטבע לחייב אותה לתבוע את המנהלים והדירקטורים שאישרו את העסקה.

טבע ביקשה לדחות על הסף את בקשתם, בטענה שההליך המשפטי בארה״ב טרם מוצה, וכי לא ניתן להעריך את גובה הנזק שנגרם לה. כעת נסללה הדרך לחידוש ההליך המשפטי בישראל, כשברקע הליך משפטי בארה״ב שהסתיים בתבוסה צורבת לטבע ומבסס את טענות התובעים בתביעה הנגזרת בישראל. אלה מסתמכים, בין היתר, על ההחלטה בתביעה הנגזרת נגד דסק״ש בעסקה הכושלת לרכישת מעריב, שהסתיימה בפשרה של 100 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות