אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזם הבנייה החדש של אילון מאסק: לבנים דמויי לגו להקמת בתים צילום: בלומברג

מיזם הבנייה החדש של אילון מאסק: לבנים דמויי לגו להקמת בתים

היזם הקנדי-אמריקאי מתכנן להציע אלטרנטיבה לשיטות הבנייה הקונבנציונליות. לדברי מאסק, שני פועלים יוכלו לבנות קירות חיצוניים של בית קטן תוך יומיים

20.04.2018, 10:02 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

אילון מאסק בנה לעצמו שם בזכות מיזם המכונית החשמלית של טסלה כמו גם בזכות שיגור אחת מאותן מכוניות חשמליות לחלל עם SpaceX - אך דווקא חברה נוספת של היזם הקנדי-אמריקאי – חברת בורינג – היא זו שמושכת כעת את מרב תשומת הלב התקשורתית. הסיבה: החברה עומדת לקראת השקתו של מוצר חדשני שניתן יהיה לעשות בו שימוש בקלות ובמהירות לבניית בתים.

ברשת הטוויטר צייץ מאסק כי חברת בורינג תציע למכירה במהלך הזמן הקרוב לבנים דמויי לגו שבהן ניתן יהיה לעשות שימוש להקמת פסלים, בניינים, ואפילו בתי מגורים. לדברי מאסק, מדובר במוצר חזק אך לא כבד, מה שעתיד להקל על תהליך הבנייה.

 

קראו עוד בזירת הנדל''ן

אילון מאסק וחללית מיזם SpaceX   , צילום: אם סי טי אילון מאסק וחללית מיזם SpaceX | צילום: אם סי טי אילון מאסק וחללית מיזם SpaceX   , צילום: אם סי טי

ייצור לבנים מפסולת קידוח

חברת בורינג, יש לציין, היא אחד הפרויקטים הגדולים של מאסק. החברה מתמקדת בחפירת מנהרות מתחת לערים גדולות, כשאלו עתידות לשמש למערכות תחבורה חדשות ומתקדמות. המנהרה הראשונה של החברה נמצאת בימים אלו בשלבי הקמה בעיר הות'ורן בדרום-מערב מחוז לוס אנג'לס, שבמדינת קליפורניה.

באשר לפסולת הנוצרת מאותם קידוחים בתהליך המנהור, הרי שאתר האינטרנט של החברה מיהר להבהיר כי החברה חוקרת טכנולוגיות למחזור העפר ללבנים – זאת כדי שישמשו להקמת מבנים. ההנחה היא שאותן לבנים שעליהן הכריז היזם ייוצרו מהסלעים ומהעפר שנותרים מתהליך הקידוח.

 

כאשר נשאל מאסק האם הלבנים יוכלו לשמש לבניית בית במחיר סביר, הוא צייץ בטוויטר כי בעזרת הלבנים המדוברות יוכלו שני פועלים לבנות את קירותיו החיצוניים של בית קטן בפרק זמן של יום או יומיים בלבד.

 

בית מודפס, צילום: New Story and ICON בית מודפס | צילום: New Story and ICON בית מודפס, צילום: New Story and ICON

 

בסגנון מצרים העתיקה

בהקשר הזה יש להוסיף כי רעיון הלבנים דמויי הלגו של החברה מצטרף לטרנד של השנים האחרונות המתאפיין בפיתוח של שיטות בנייה חלופיות לשיטות הקונבנציונליות המוכרות. מדובר בין השאר בהדפסת בתים באמצעות טכנולוגיית תלת ממד ובבנייה של בתים זעירים.

בשלב זה טרם נמסר על תאריך יעד רשמי שבמסגרתו אותן לבנים תהיינה זמינות לבניית בתים, אך מאסק כבר הזדרז לצייץ כי המערכת הראשונה של הלבנים תהיה בסגנון מצרים העתיקה והפירמידות. כמו כן ביקש מאסק להדגיש כי הלבנים הללו תהיינה חסינות מפני אש. 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן