אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון רשמה פטנט על האזנה מתמדת מרמקולי האקו צילום: Amazon

אמזון רשמה פטנט על האזנה מתמדת מרמקולי האקו

הפטנט מתאר יכולת האזנה קבועה לסביבת המכשיר - מה שמהווה הפרת פרטיות בוטה; אמזון, שהבינה שלציבור רגישות גבוהה לנושא על רקע משבר הפרטיות בפייסבוק, מיהרה להרגיע ולהבטיח שאלקסה מאזינה למשתמש רק כשהוא פונה אליה

12.04.2018, 12:38 | יואב סטולר

אמזון רשמה פטנט לתכונת האזנה מתמדת דרך הרמקולים החכמים שלה, שכוללת יכולת אגירה וניתוח של כל מה שאומרים בקרבת המכשירים. אם יבשיל למוצר, תוכל כך החברה לקבל תובנות מדברי המשתמשים שיקלו עליה להציע להם פרסומות, מבצעים והנחות.

קראו עוד בכלכליסט

כיום מסוגלים רמקולי אקו לזהות רק את הפנייה "אלקסה", שמפעילה את פלטפורמת הממשק הקולי של החברה. לו יכלו הרמקולים להאזין באופן קבוע, ניתן היה למקד את המידע שמספקת אלקסה, אך גם לפגוע מהותית בפרטיות בעלי המכשיר.

רמקול אקו של אמזון, צילום: amazon רמקול אקו של אמזון | צילום: amazon רמקול אקו של אמזון, צילום: amazon

פרסום הפטנט הופיע בתזמון גרוע במיוחד עבור החברה: ביומיים האחרונים העיד בקונגרס האמריקאי מנכ"ל ומייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, על רקע חלקה של החברה במחדל דליפת המידע האישי בפרשת קיימברידג' אנליטיקה. במהלך עדותו נשאל האם פייסבוק מבצעת האזנה רציפה לדברי המשתמשים דרך המכשירים שלהם - סברה נפוצה מאוד שנובעת מהיקף איסוף המידע בידי מפרסמים - והשיב בשלילה. אמזון מיהרה להרגיע ומסרה ל-BBC שבשלב זה מדובר בפטנט בלבד ושהרמקולים שלה אינם מבצעים האזנה חשאית כיום.

תגובת אמזון מגיעה בעקבות החשש שמעלה האפשרות של מרגל חכם בתוך הבית; באוקטובר שעבר נודע שכמה רמקולי Home Mini של גוגל ביצעו הקלטה רציפה בשל תקלה - מה שמיד עורר דאגה בקרב המשתמשים והובילה את גוגל לבצע תיקון זריז במיוחד של הליקוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות