אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלילה של וונטייז מתקדמת כסדרה: עברה עוד שלב בדרך להשלמת האקזיט צילום: יח"צ

העלילה של וונטייז מתקדמת כסדרה: עברה עוד שלב בדרך להשלמת האקזיט

לפי החברה, ההמחאות לתשלום של אולפני דסילו בסכום מוערך של כ-4.93 מיליון דולר יופקדו לפרעון בבנק

12.04.2018, 13:05 | חזי שטרנליכט

חדשות טובות לחברת וונטייז. החברה מדווחת היום (ה') על התקדמות להשלמת השלב הראשון באקזיט שעליו הודיעה ב-18 במארס האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול היה המועד האחרון שבו אמור היה להתקבל התשלום הראשון לבעלי השליטה בחברה. המנכ"ל ואחד מבעלי השליטה והמייסדים של יצרנית מערכות התוכן לפי דרישה (VOD), נועם יוסיפידיס, נסע לצורך השלמת העסקה לארה"ב.

לפי הודעת וונטייז ההמחאות לתשלום של 1.41 דולרים עבור מניה, בתמורה ל-3.5 מיליון מניות, סכום מוערך של כ-4.93 מיליון דולר יופקדו לפרעון בבנק. במקביל נחתמו שטרי העברת המניות והם מוחזקים אצל בעלי השליטה עד להודעת הבנקים על פירעון ההמחאה.

נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז | צילום: יח"צ נועם יוספידיס מנכ"ל וונטייז, צילום: יח"צ

אתמול היה יום עצבני במיוחד למשקיעים, ככל הנראה על רקע הציפייה הדרוכה להשלמת העסקה. מניות החברה נפלו במהלך המסחר בשיעור חד של מעל ל-13% ולבסוף חתמו בירידה של 8.6%. היום כבר התמונה השתנתה, בוודאי לאחר הודעת החברה על ההתקדמות בעסקה, והמניות נסחרות בעלייה של מעל ל-6%.

ההסכם למכירת השליטה בוונטייז נחתם מול אולפני דסילו (Desilu) ההוליוודיים. העסקה ב-18 במארס האחרון. מדובר בהסכם רכישה דו שלבית של מניות בעלי השליטה בוונטייז על ידי אולפני הסרטים האמריקניים, שהפיקו בין היתר בעבר את התוכנית "מסע בין כוכבים", בעסקה שמגלמת לוונטייז שווי של כ-50 מיליון דולר, 174 מיליון שקל במועד ההסכם במארס.

שווי זה עדיין גבוה משמעותית משווי החברה הבוקר, טרם פתיחת המסחר, שעמד על 77.8 מיליון שקל. מאז חתימת ההסכם, השווי הגבוה ביותר אליו הגיעה החברה בבורסה בסוף יום מסחר, היה שלשום, טרם הנפילות, והוא עמד על 85.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות