אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך תיראה גרסת הדפדפן החדשה של ג'ימייל צילום: itunes

כך תיראה גרסת הדפדפן החדשה של ג'ימייל

מפתחים החלו לקבל גישה לגרסה החדשה של שירות המייל הפופולרי, שצפוי לזכות גם במראה מעודכן וגם בתכונות חדשות כניהול משימות, קישור ליישומים אחרים והמלצה אקטיבית על תשובות להודעות שקיבלתם

12.04.2018, 13:55 | רפאל קאהאן

שירות המייל הוותיק של גוגל צפוי לזכות לשדרוג משמעותי בקרוב: העיצוב והממשק של גרסת הדפדפן ישתנו וייראו יותר כשל אפליקציית Inbox של גוגל, והשירות יקבל תכונות כיכולת מענה אוטומטי שיתבסס על בחירת תגובות אפשריות. 

קראו עוד בכלכליסט

הודעה על תחילת ניסוי הבטא בממשק החדש הגיעה למפתחים, ופורסמה באתר Android Authority, ביחד עם צילומי מסך ראשונים של הגרסה. מראה גימייל יעבור לסגנון Material השטוח והפשוט יותר, אותו הציגה גוגל לפני שנתיים. למשל, כפתורי הממשק יהיו מעוגלים בדומה לכפתורי ממשקי אנדרואיד.

ההודעה שהועברה למפתחים, צילום: Android Authority ההודעה שהועברה למפתחים | צילום: Android Authority ההודעה שהועברה למפתחים, צילום: Android Authority

בגרסה החדשה יושם דגש על פרודוקטיביות, עם שילוב ישיר של אפליקציית הפתקים Keep ושירות ניהול המטלות Tasks - שכבר מחובר לג'ימייל, אך בצורה שאינה נגישה ונוחה. גוגל מעוניינת לגרום למשתמשים לשלב יותר מהפעילויות שלהם בג'ימייל, ועיצוב שידגיש את Tasks הוא אחת הדרכים לכך.

העיצוב החדש, כשהאייקונים ליישומי Keep ו-Tasks בפינה הימנית העליונה, צילום: Android Authority העיצוב החדש, כשהאייקונים ליישומי Keep ו-Tasks בפינה הימנית העליונה | צילום: Android Authority העיצוב החדש, כשהאייקונים ליישומי Keep ו-Tasks בפינה הימנית העליונה, צילום: Android Authority

ג'ימייל יאפשר למשתמשים לבחור תשובות מוכנות מראש להודעות מסוימות, כאלה שהשירות סרק ופענח בעצמו - למשל, תגובות כמו "נשמע מצוין, תודה!" ואחרות. מנוע הלמידה של גוגל צפוי להתפתח ולהציג תגובות שונות בהתאם לאופי ההודעה ומידע על המשתמש, במטרה לאפשר שימוש מהיר יותר.  

המלצות התגובה של ג המלצות התגובה של ג'ימייל | צילום: Android Authority המלצות התגובה של ג

תצוגת המייל הראשית תאפשר למשתמשים לבחור אם ברצונם לצפות בה במבנה הסטנדרטי שזמין כיום (כותרת מייל עם תחילת הטקסט ואייקון קבצים מצורפים), במבנה Comfortable בו תוצג רק הכותרת והטקסט או במבנה Compact, שדוחס ומקטין את רשימת ההודעות.

מצבי התצוגה החדשים, צילום: Android Authority מצבי התצוגה החדשים | צילום: Android Authority מצבי התצוגה החדשים, צילום: Android Authority

עדיין לא ידוע מתי תושק גרסת ג'ימייל החדשה, אך היא צפויה להיחשף רשמית בכנס המפתחים של החברה בחודש הבא.

ג'ימייל הוא שירות פופולרי ביותר, שמחזיק ב-25% משוק כלי המייל בעולם. ואולם, שיעור השימוש בו נמצא בירידה, שכן משתמשים רבים מעדיפים להעביר קבצים והודעות בשירותי צ'ט כווטסאפ, טלגרם או אפל Messages.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות