אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון כהן הסיר מועמדותו לדח"צ בדיסקונט - מנכ"ל מרכנתיל לשעבר שלום הוכמן יתמודד צילום: יריב כץ

דורון כהן הסיר מועמדותו לדח"צ בדיסקונט - מנכ"ל מרכנתיל לשעבר שלום הוכמן יתמודד

הוכמן פרש בשנת 2016 מתפקידו כמנכ"ל מרכנתיל - יתמודד על תפקיד הדח"צ מול חגי הלר, לשעבר מנכ"ל לאומי קארד; האסיפה הכללית שתתכנס להכרעה בחודש הבא תצביע גם על מועמדים לתפקיד דירקטור רגיל

12.04.2018, 16:45 | רעות שפיגלמן

מתמודד חדש לתפקיד הדח"צ בבנק דיסקונט, שבמידה חלקית הוא מועמד מבית: מנכ"ל מרכנתיל לשעבר שלום (יוסף) הוכמן צפוי להתמודד על התפקיד, לאחר שמנכ"ל משרד האוצר לשעבר דורון כהן הוסיר את מועמדותו.  

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה הודיעה היום (ה') על מועמדותו של הוכמן. 50 איש הגישו את מועמדותם לתפקיד והוכמן היה "הבא בתור" ברשימה המועדפת של הוועדה, לאחר כהן.

המתמודד השני על התפקיד הוא חגי הלר , מי שהיה בעבר מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד. האסיפה הכללית של דיסקונט שתתכנס בחודש הבא צפויה להחליט מי מהשניים יצטרף למועצת המנהלים של הבנק כדירקטור חיצוני. המועמד שייבחר יחליף בתפקיד את עידית לוסקי, שסיימה שלוש קדצניות כדח"צית (המקסימום המותר לפי חוק בבנקים ללא גרעין שליטה).

הוכמן סיים את תפקידו כמנכ"ל מרכנתיל בשנת 2006 ובמועמדותו לתפקיד הדח"צ אין בעיית ניגוד אינטרסים. לפני שניהל את מרכנתיל כיהן כמנכ"ל בנק כרמל שהיה בנק למשכנתאות. הוא התמודד באוגוסט האחרון על תפקיד דח"צ בחברת בזק אך לא נבחר (זאב וורמברנד נבחר לתךפקיד זה).

האסיפה תבחר בנוסף שלושה מבין ארבעת המועמדים הבאים לתפקיד דירקטור רגיל: ראובן אדלר, בעבר משנה למנכ"ל בבנק מזרחי טפחות, יודפת בוכריס, שמכהנת כיום כדירקטורית בבנק, בבנק, פרופסור בן ציון זילברפרב, דיקן בית הספר לבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה, ויורם אריאב, בעבר מנכ"ל משרד האוצר.

אריאב לא הגיש מועדמות מיוזמתו – הוועדה היא שפנתה אליו והוא נענה. הוועדה ציינה בחודש שעבר עם פרסום רשימת המועמדים כי הפניה אליו נעשתה בין היתר מתוך כוונה לשמש כיו"ר של הבנק בהמשך הדרך. היו"ר הנוכחי יוסי בכר יסיים תפקידו בסוף שנה זו ולא יוכל להתמודד שוב (ישלים שלוש קדנציות).

הוכמן התמודד באוגוסט האחרון על תפקיד דח"צ בחברת בזק. מינוי של הוכמן כמו גם של חגי הרמן שהתמודדו לצידו של זאב וורמברנד לא אושר,כאשר וורמברנד נבחר לתפקיד.

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות