אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועמד החדש והמפתיע של עדיקה לדירקטור חיצוני: אריק זאבי צילום: יובל חן

המועמד החדש והמפתיע של עדיקה לדירקטור חיצוני: אריק זאבי

חברת הסחר המקוון, שהחלה לפעול בבורסה בחודש שעבר, מבקשת מבעלי המניות שלה לאשר את מינויו של המדליסט האולימפי לתפקיד. מועמד נוסף שעשוי להתמנות לדירקטור חיצוני: רו"ח בזיל גמזו, מי שכיהן כדירקטור חיצוני בגולף

14.04.2018, 18:35 | יניב רחימי

עדיקה סטייל, שפועלת בישראל בתחום המסחר המקוון של מוצרי אופנה ועיצוב, מבקשת למנות שני דירקטורים חיצוניים לחברה. אחד מהם הוא המדליסט האולימפי, אריק זאבי. 

קראו עוד בכלכליסט

דעה מה רוצים המוסדיים בעדיקה מאריק זאבי? יניב רחימי, 12 תגובותלכתבה המלאה

בסוף השבוע עדיקה פרסמה זימון לאסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות שתתקיים ב-17 במאי במשרדי החברה בתל אביב. הנושא שעל סדר יומה של האסיפה: הצבעה על מינוי שני דירקטורים חיצוניים.

אריק זאבי על המזרן, צילום: טל שחר אריק זאבי על המזרן | צילום: טל שחר אריק זאבי על המזרן, צילום: טל שחר

המועמד הראשון שמציעה עדיקה הוא בזיל גמזו, רו"ח מסמך בעל תואר בכלכלה. גמזו כיהן כדח"צ בגולף, החברה האם של עדיקה (69.1%), עד מאי 2015.

לג'ודוקא לשעבר זאבי אין ניסיון כדירקטור חיצוני בחברה ציבורית, אלא היסטוריה ספורטיבית עשירה. בין תאריו הבולטים: מדליסט אולימפי (מדליית ארד באתונה), סגן אלוף העולם, וארבע פעמים אלוף אירופה. לזאבי, בעל תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, ניסיון מקצועי שכולל, בין היתר, כהונה כמנכ"ל הקרן למצוינות אולימפית, חברות במועצה הציבורית "מחשב לכל ילד" במשרד ראש הממשלה, וכהונה כדירקטור בעמותת ספיישל אולימפיקס.

בחודש שעבר עדיקה החלה להסחר בבורסה בתל אביב לאחר שהחברה השלימה הנפקה ראשונה של מניות והצעת מכר. המחיר בשלב המכרז הציבורי, שהתקיים בדיוק לפני חודש, נקבע על 9.1 שקל למניה. אולם מיום ההנפקה המניה של עדיקה ירדה ב-11% ונכון להיום היא נסחרת לפי מחיר של 8.1 שקל למניה.

מנכ"ל עדיקה, דודי שוורצברג, מכר במסגרת ההנפקה מניות בתמורה ל-8.1 מיליון שקל לפי מחיר של 9.1 שקל למניה. לאחר ההנפקה, רכש שוורצברג במהלך המסחר בבורסה מניות של עדיקה בשווי של כ-50 אלף שקל, לפי שער של 8 שקל למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מומלץ לקרוא
כל הרעיון של דיקרטור חיצוני (דח"צ) הוא להביא אנשים שהם מחוץ לחברה, על מנת לצמצם ולהימנע מניגוד עניינים. הרי החברה היא ציבורת, כלומר, של כולנו. דח"צ (או כל חבר דירקטוריון) לוקחים חלק בקבלות ההחלטות יותר קריטיות של החברה. הגדרת סיכונים ועוד.. עם כל הכבוד למר זאבי, הוא ללא שום ניסיון עסקי או פיננסי. למנות אותו לדחץ זה כמו למנות כל אדם מן הרחוב. יתרה מזאת, יכולים לסבן אותו בכל מיני ישיבות, הרי הוא לא באמת מבין בדברים, כמו כן, יוקיר תודה למי שמינה אותו ופתח בפניו הזדמנויות רבות אחרות. מה נראה לכם ??? כל בית השקעות שישיקיע בחברה הזאת - יאבד את אמון הציבור. זו בדיחה רעה על חשבון הכיס הציבורי (וגם על חשבונו של מר זאבי).
אודי  |  15.04.18
לכל התגובות