אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו על התקיפה בסוריה: ישראל תומכת תמיכה מלאה בטראמפ צילום: איי אף פי

נתניהו על התקיפה בסוריה: ישראל תומכת תמיכה מלאה בטראמפ

עם צאת השבת התייחס ראש הממשלה לתקיפה האמריקנית בסוריה ואמר: "התעלמותו הבוטה של אסד מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאיראן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה - מסכנים את סוריה"

14.04.2018, 22:07 | איתמר אייכנר, ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת), זמן קצר לאחר צאת השבת, למתקפה האמריקנית על המתקנים הכימיים בסוריה. בחשבון הטוויטר שלו הוא כתב: "לפני שנה הבהרתי שישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטתו של הנשיא טראמפ להתייצב נגד השימוש וההפצה של נשק כימי. נחישותו של הנשיא טראמפ ותמיכתה של ישראל נותרו בעינן. הבוקר, בהובלה אמריקנית, ארצות הברית, צרפת ובריטניה הוכיחו שמחויבותן למאבק בנשק כימי אינה מוגבלת להצהרות בלבד".

נתניהו גם התייחס לנשיא הסורי: "לנשיא אסד צריך להיות ברור שמאמציו הבלתי אחראיים להשגת נשק להשמדה המונית והשימוש בו, התעלמותו הבוטה מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאיראן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה - מסכנים את סוריה".

התקיפה המשולבת בסוריה, צילום: איי פי התקיפה המשולבת בסוריה | צילום: איי פי התקיפה המשולבת בסוריה, צילום: איי פי

מטוס שהשתתף בתקיפה בדמשק, צילום: אי פי איי מטוס שהשתתף בתקיפה בדמשק | צילום: אי פי איי מטוס שהשתתף בתקיפה בדמשק, צילום: אי פי איי

טראמפ מודיע על התקיפה, צילום: איי אף פי טראמפ מודיע על התקיפה | צילום: איי אף פי טראמפ מודיע על התקיפה, צילום: איי אף פי

בתקיפה משולבת של צבאות ארצות הברית יחד עם צרפת ובריטניה. הופצצו לפנות בוקר כמה מטרות בסוריה ביותר מ-100 טילים. לפי דיווחים רשמיים בסוריה, הותקפו כמה יעדים בבירה דמשק ובסביבתה, בין היתר מרכז המחקר סרס באזור ברזה-ג'מראיה והבסיס הצבאי באל-כסווה, שם נטען כי יורטו 13 טילים ששוגרו לעבר המקום. משרד ההגנה האמריקני הכתיר כ"מוצלחת" את התקיפה וטען כי היא הייתה מועילה עד כדי כך שתוכנית הנשק הכימי הסורית חזרה למעשה שנים לאחור. התקיפה לפנות בוקר בוצעה בתגובה על הטבח הכימי שלדברי המערב ביצע אסד בשבוע שעבר בדומא שבפרברי דמשק.

רוסיה הגיבה בחריפות לתקיפה בסוריה. מטעם הנשיא ולדימיר פוטין נמסר הבוקר כי המתקפה היא "הפרה של החוק הבינלאומי" אשר "תחריף את האסון ההומניטרי בסוריה". הגנרל הרוסי סרגיי רודסקוי אמר שארצו עשויה לשקול לספק לסורים ולמדינות נוספות את מערכת ההגנה האווירית המתקדמת S-300. הנשיא הסורי בשאר אסד אמר שארה"ב ובעלות בריתה החליטו לתקוף בסוריה אחרי שהבינו שאיבדו את השליטה על האזור, ואת אמינותן. הטלוויזיה הסורית שידרה הבוקר תמונות של המוני אזרחים חוגגים ברחובות ביום שאחרי התקיפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות