אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות התלונות והתביעות: אובר תבצע בדיקות רקע קפדניות לנהגים צילום: בלומברג

בעקבות התלונות והתביעות: אובר תבצע בדיקות רקע קפדניות לנהגים

מנכ"ל החברה, דארה קוסרשאהי, הודיעה שהנהגים יעברו בדיקות רקע פלילי עם דגש על עבירות תנועה והטרדה מינית; זאת, לאחר שורה ארוכה של מקרים בהם נהגים תקפו נוסעות ועברו על חוקי תעבורה. המטרה: לשפר את הדימוי הציבורי של ענקית שיתוף הנסיעות

15.04.2018, 12:19 | יואב סטולר
אובר תקשיח את בדיקות הרקע של הנהגים שלה - כך אמר מנכ"ל אובר, דרה קוסרשאהי, בראיון לסוכנות הידיעות AP. לדבריו, חברת שיתוף הנסיעות תחיל נהלים קפדניים יותר, שנועדו להפוך את השירות שלה לבטוח ואמין יותר - ולשפר את התדמית שלו.

קראו עוד בכלכליסט

מדי שנה תבצע החברה בחינה של הרישום הפלילי, התלונות, קנסות, עבירות תנועה, נטיות אלימות ואישומים פלילים או תביעות אזרחיות שעלולות להעיד על סכנה או שירות לקוי בקרב אותם נהגים – שהם הפנים של אובר ברחוב. דגש משמעותי תתן החברה לרישומים בתחומי התעבורה הקשורים באופן ישיר לעבודת הנהגים, אחרי שהתעורר שיח ברשתות החברתיות בארצות הברית על נהיגה פזיזה ואף מסוכנת שלהם. כמו כן, תקפיד על ניטור עבירות בתחום ההטרדה המינית.

דארה קוסרשאהי, צילום: בלומברג דארה קוסרשאהי | צילום: בלומברג דארה קוסרשאהי, צילום: בלומברג

קוסרשאהי נכנס לתפקידו לאחר פרישת טראוויס קלאניק, שבוצעה על רקע פרשיות רבות שנוגעות להתנהגות בלתי הולמת בצמרת החברה ותלונות רבות על הנהגים. בין השאר, תועד מקרה בו נהגי אובר תקפו מינית נוסעות ונהג אחד אף הכריח נוסע עיוור להכניס את כלב הנחיה שלו לתא המטען. תלונות הנוסעים הובילו לא פעם לתביעות, שנסגרו כולן בהסדרים מחוץ לבית המשפט. ואולם, בשנה שעבר נקנסה אובר ב-8.9 מיליון דולר על ידי מדינת קולורדו על כך שהעסיקה כנהגים אנשים שעברם היה רצוף בעבירות תעבורה חמורות כנהיגה בשיכרות.

"הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות זה באמת לשנות את החומר האנושי באובר, ובכך לשפר גם את התדמית שזה יוצר. ההכרזות מצידנו הן רק צעד בדרך להפוך מהיסוד את אובר למקום בטוח יותר לנהגים ולנוסעים", אמר קוסרשאהי.

ניצחון לאובר בארה"ב: בימ"ש פדרלי קבע כי הנהגים אינם עובדי החברה לפי בית המשפט, לחברת הנסיעות אין מספיק שליטה על נהגים בשירות הזמנת הלימוזינות שלה, על מנת להיחשב כמעסיקה שלהם; בתביעה, שהוגשה ב-2016, טענו הנהגים שאובר לא שילמה להם שכר מינימום ושעות נוספות עומר כבירלכתבה המלאה

כיום מציעה אובר גם פתרונות טכנולוגיים לשיפור תחושת הביטחון בעלייה לנסיעה. כך למשל, הטמיעה אובר כפתור באפליקציה שלה שבלחיצה בודדת מתקשר למוקד החירום 911. בנוסף, יכולים הנוסעים לשתף את המעקב אחר מיקומם עם בני משפחה וחברים כדי שאלו ידעו כל העת היכן יקיריהם נמצאים בעוד שאלו יחושו בטוחים יותר לנסוע בידיעה הזו.

בתוך כך, נודע שהושג הסדר בין נציבות הסחר הפדרלית ובין אובר בפרשת מחדל המידע הפרטי של החברה, שנחשף בשנה שעברה; במסגרתה, נסחטה אובר בידי האקר שפרץ למערכותיה וגנב מידע אישי של 57 מיליון ממשתמשיה - מידע שכלל כתובות, מספרי טלפון, כתובות מייל ועוד. אובר בחרה להסתיר את דבר הפריצה ולא עדכנה את המשתמשים. הפושע קיבל 100,000 דולר מהחברה, כדי להשתיק את הפרשה - שדלפה לבסוף לתקשורת. במסגרת ההסדר, הודיעה ה-FTC שלא תקנוס את אובר ותסתפק באזהרה חמורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות