אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדם הורשע לאחר שזייף מכתבים של דני עטר - והחליף קרקעות בשם קק"ל צילום: עומר מסינגר

אדם הורשע לאחר שזייף מכתבים של דני עטר - והחליף קרקעות בשם קק"ל

בית משפט השלום שלח את סימון ריזינאשוילי לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע ב-11 פרשיות מרמה בהיקף של 650 אלף שקל. בין היתר זייף עסקאות חליפין של אדמות קק"ל ליד כפר ירכא

15.04.2018, 17:56 | שחר אילן

סימון ריזינאשוילי נדון ביום חמישי שעבר בבית משפט השלום בחיפה לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע ע"י השופט זאיד פלאח ב-11 פרשיות מרמה בהיקף של 650 אלף שקל. בין היתר ריזינאשוילי זייף עסקאות חליפין של אדמות קק"ל ליד כפר ירכא, באמצעות זיוף מסמכים רבים של קק"ל וביניהם מכתבים כביכול מיו"ר קק"ל דני עטר. כן הטעה עו"ד לחשוב שסידר לו מינוי ליועץ המשפטי של קק"ל.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הימנותא היא חברה בת של קק"ל העוסקת בניהול קרקעות. ב-2015 החליטה הימנותא להפסיק לערוך חילופי קרקעות עם לקוחות פרטיים. למרות זאת, ריזינאשוילי הסדיר כביכול לעשרה לקוחות של עו"ד עבאס עבסי מהכפר ירכא בצפון חילופי קרקעות עם הימנותא. לשם כך זייף מסמכים בשם יו"ר קק"ל דני עטר ומנכ"ל הימנותא אלכס חפץ. הזיוף נחשף כשאחד הלקוחות החל לבנות על הקרקע שחשב שקיבל וקק"ל עצרה את הבנייה אז הגיש ריזינאשוילי תצהיר בשבועה לבית המשפט לפיו המסמכים המזוייפים הם בפועל מקוריים ואף העיד על כך בשבועה בבית משפט.

דני עטר יו"ר קק"ל, צילום: עומר מסינגר דני עטר יו"ר קק"ל | צילום: עומר מסינגר דני עטר יו"ר קק"ל, צילום: עומר מסינגר

כן הציג ריזינאשוילי לעבסי מצג שווא כאילו דאג למנותו ליועץ משפטי של קק"ל בצפון וזייף גם לשם כך מכתבים של עטר וכן פרוטוקול ישיבת הנהלה של קק"ל. בעקבות המינוי כביכול אף ביקש עבסי מבית המשפט להפסיק לייצג את הלקוחות כיוון שהוא עובר לייצג את קק"ל.

כן הוציא הנאשם במרמה 25 אלף שקל מעורך דין נוסף עבור ביצוע עסקת חליפין בקרקע עם הימנותא בזיכרון יעקב. עוד הוציא במרמה סכומים גבוהים ממשפחה של חולה ומאנשים שמטופלים בהוצאה לפועל עבור הסדרת בעייתם כביכול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות