אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאיר שמיר בוחן את רכישת שיכון ובינוי צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

מאיר שמיר בוחן את רכישת שיכון ובינוי

שמיר טרם הגיש הצעה, אך באריסון השקעות מודעים לכוונותיו וככל הנראה מתכוונים לפתוח במגעים

16.04.2018, 06:49 | גולן חזני

האם המשבר ב שיכון ובינוי יוביל להחלפת השליטה בחברה? ל"כלכליסט" נודע כי מבטח שמירשבשליטת מאיר שמיר בוחנת את רכישת השליטה בחברה (47%) מידיה של אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון. שמיר טרם הגיש הצעה, אולם באריסון השקעות מודעים לכוונותיו וככל הנראה מתכוונים לפתוח במגעים בשבועות ואף בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

שיכון ובינוי מתמודדת בימים אלו עם פרשיית ענק של חשד לשוחד מצד החברה־הנכדה סולל בונה ארצות חוץ (SBI) בניגריה שהביאה לצניחה בשווי החברה.

ב־2015 רשמה מבטח שמיר אקזיט נאה כשמכרה את חלקה (20.7%) בתנובה לתאגיד ברייט פוד הסיני תמורת 700 מיליון שקל. מאז המכירה מבטח שמיר לא מצאה שימוש למזומן שבקופתה והיא מחפשת השקעות חדשות.

באוקטובר נחשף ב"כלכליסט" כי אריסון בוחנת את מכירת מחצית מאחזקותיה בשיכון ובינוי, אולם נראה כי לאחרונה החליטה לבחון את מכירת מלוא אחזקותיה בחברה.

אריסון השקעות מסרה את אותה התגובה שמסרה באוקטובר: "כחברת השקעות מקבלת אריסון השקעות פניות לגבי הכנסת משקיעים לכלל החברות שלה מעת לעת. פניות אלה נבחנות לגופן, בהתאם לאסטרטגיה הגלובלית של החברה". ממבטח שמיר נמסר כי "איננו מנהלים משא ומתן לרכישת שיכון ובינוי".

שרי אריסון ומאיר שמיר, צילום: יובל חן שרי אריסון ומאיר שמיר | צילום: יובל חן שרי אריסון ומאיר שמיר, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות