אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוזלת לחו"ל, מגייסת בת"א: גלוברנדס מקדמת גיוס לפי שווי של מיליארד שקל צילום: רויטרס

פוזלת לחו"ל, מגייסת בת"א: גלוברנדס מקדמת גיוס לפי שווי של מיליארד שקל

יבואנית הממתקים והסיגריות שבבעלות ירון גזית (50%) ופישמן רשתות (40%) מכוונת להנפקה לקראת סוף חודש מאי - עם מחזור מכירות מוערך של כ-2 מיליארד שקל ב-2017

16.04.2018, 08:09 | חזי שטרנליכט

אחרי שעוד ועוד חברות נדל"ן נחתו בבורסה המקומית, שחקנית מענף הקמעונאות מתקרבת להנפקה בתל אביב. יבואנית הסיגריות והממתקים גלוברנדס, שבשליטת ירון גזית (50%) ובהחזקת מיעוט של פישמן רשתות (40%), מצויה בשלבים מתקדמים לקראת הנפקה לפי שווי מבוקש של מיליארד שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

החברה צפויה לפרסם בקרוב את טיוטת התשקיף. זאת לאחר שתקבל אישור עקרוני מרשות ני"ע, שלפי הערכות נמצא בשלבים מתקדמים מאוד. גלוברנדס אמורה לצאת לרוד שואו כבר בתוך שבועיים־שלושה במטרה להנפיק לקראת סוף מאי.

ל"כלכליסט" נודע כי גלוברנדס שוקלת להשתמש בכספי ההנפקה להתרחבות לשווקים נוספים. ייתכן שתשקול לייבא את המותגים שלה עבור זיכיון במדינה זרה. החברה מייבאת לישראל את מותגי נוטלה, קינדר בואנו, מארס, באונטי, סקיטלס ואורביט, וכן את הסיגריות קנט, ווינסטון, קאמל ולאקי סטרייק.

גלוברנדס נוסדה ב־2000 על ידי ירון גזית, המכהן כיו"ר. גורמים בשוק מעריכים כי החברה רשמה מחזור מכירות של 2-1.9 מיליארד שקל ב־2017. הרווח הנקי של החברה, שמשלמת דיבידנד לבעלים זה שנים, מוערך ב־85-70 מיליון שקל.

ההנפקה צפויה לסייע לנאמן של נכסי אליעזר פישמן, שמינה בית המשפט בהסדר החוב, עו"ד יוסי בנקל. פישמן רשתות מוחזקת 55% בידי אליעזר פישמן ו־45% על ידי ילדיו. החברה נכנסה בראשית העשור להשקעה בחברה כשרכשה 30% ממנה ובהמשך הגיעה לאחזקה של 40%. 10% מגלוברנדס מוחזקים על ידי משקיעים פרטיים.

הכניסה הראשונית של פישמן רשתות להשקעה נעשתה לפי שווי של 270-260 מיליון שקל בתחילת העשור. החברה מסבירה את הקפיצה בשווי המבוקש לצורכי ההנפקה בהתייעלות, בשיעורי צמיחה גבוהים בשנים האחרונות ובשיעורי הרווחיות שנחשבים גבוהים.

נכונות המוסדיים להיעתר לשווי המצופה היא בסימן שאלה, בצל עיסוקה של גלוברנדס בטבק. גורם בשוק אמר ל"כלכליסט" כי חלקם הביעו חוסר רצון להיכנס להשקעה בתחום. בנוסף, קיים חשש מפני הכבדת נטל המס הכבד בתחום. מנגד, גלוברנדס מגיעה לשוק יציבה דיה, ולא זקוקה בדחיפות לכספי הגיוס.

מגלוברנדס נמסר כי החברה מנועה מלהתייחס לנושא בשלב זה.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות