אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת שיכון ובינוי: המשטרה שחררה נכסים בשווי של כ-20 מיליון שקל של היו"ר לשעבר צילום: רמי זרנגר

פרשת שיכון ובינוי: המשטרה שחררה נכסים בשווי של כ-20 מיליון שקל של היו"ר לשעבר

המשטרה ורוית ברניב, החשודה בביצוע עבירות שוחד, הגיעו להסדר שיוביל לשחרור מחצית מהנכסים שהוקפאו לה עם תחילת החקירה. ברניב תפקיד בנוסף מיליון שקל לחשבון קרן החילוט

16.04.2018, 16:31 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

פרשת השוחד בשיכון ובינוי: המשטרה ויו"ר החברה לשעבר, רוית ברניב, הגיעו היום (ב') להסדר שבמסגרתו ישוחרר כמחצית מנכסים בשווי של למעלה מ-45 מיליון שקל שהוקפאו לה בסמוך לפתיחת החקירה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר, ברניב תפקיד מיליון שקל בחשבון קרן החילוט של משרד המשפטים, וצווי ההקפאה על חשבונותיה בבתי השקעות (קרנות פנסיה גמל והשתלמות במגדל, פניקס, עמיתים, מבטחים וילין לפידות) בהיקף 5.2 מיליון שקל לא יוסרו. בנוסף, הנדל"ן שבבעלותה – מלבד שמינית דירה בגבעתיים – יישאר תפוס בידי המשטרה. מדובר בנכסים בשווי של למעלה מ-20 מיליון שקל, ובהם זכויות בווילה בצפון ת"א; שתי דירות בגבעתיים; וקרקע בשטח של כ-10 דונם ליד המושב חניאל בעמק חפר. כל הנכסים יישארו בשלב זה בידי המשטרה למשך חצי שנה.

רוית ברניב, יו"ר שיכון ובינוי לשעבר, צילום: רוני שיצר רוית ברניב, יו"ר שיכון ובינוי לשעבר | צילום: רוני שיצר רוית ברניב, יו"ר שיכון ובינוי לשעבר, צילום: רוני שיצר

בתמורה לכך, התחייבה המשטרה לשחרר לידי ברניב את הרכב מסוג קרייזלר מודל 2015 שבבעלותו, וכן את כל חשבונות הבנק שלה שהוקפאו. מדובר בכ-19 מיליון שקל בחמישה חשבונות, כאשר למעלה מ-17 מיליון שקל מתוכם עם בניירות ערך סחירים.

ההסדר כולל גם הסכמה בכתב של בן זוגה של ברניב, מנכ"ל חברת השידורים רשת אבי צבי, לפיה בתמורה לשחרור חשבונות הבנק המשותפים הוא לא יעלה בעתיד כל טענה לגבי זכויותיו בנכסים שנשארו בידי המשטרה. זאת גם במידה והיא תרצה לממש אותם אם יוגש בעתיד כתב אישום נגד ברניב, היא תורשע ובית המשפט יורה על חילוט נכסים שבבעלותה בשווי העבירה.

ברניב, שהייתה נושאת משרה בכירה בשיכון ובינוי מיולי 2007 ועד יוני 2012, נעצרה ונחקרה לראשונה בפרשה בסוף חודש פברואר בחשד למתן שוחד לעובדי ציבור זרים בקניה ומזרח אפריקה בתמורה לזכייה במכרזים. היא שוחררה למעצר בית ולדברי עורכות דינה, מיכל רוזן-עוזר וענבל דוכובני-זאב, היא נחקרה מאז רק עוד פעם אחת. "ניסיונה להקטין את מעמדה של ברניב לא יצלח", כתבה בשבוע שעבר ראש מחלק אכיפה כלכלית ביאח"ה, עו"ד רפ"ק ענת גלוטמן, לבית המשפט. "מדובר במי שהייתה מעורבת בהתוויית המדיניות של החברה ובמי שחשודה בביצוע שלל עבירות על חוק איסור הלבנת הון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות