אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לרוץ ולא לשכוח: אימוני כושר למען הנופלים

לרוץ ולא לשכוח: אימוני כושר למען הנופלים

“אימוני הגיבורים” משלבים התייחדות עם זיכרון הנופלים בפעילות גופנית מאומצת

17.04.2018, 08:19 | סיון אבוקאי
בשנים האחרונות קמו קבוצות ספורטיביות שהופכות גם לקהילות תומכות. לא רק בתקופה זו של יום הזיכרון משמשות הקבוצות האלה כמוקד של שותפות גורל ונחמה, וחלק מהאימונים בהן נועדו לחלוק כבוד אחרון לאלו שנפלו בשירות כוחות הביטחון.

הספורטאים מתייחדים עם זיכרון הנופלים באמצעות פעילות גופנית שאפיינה את דמותו של החלל. הענפים הבולטים בישראל הם הריצה והקרוספיט. “חובה עליך לשאת את הכאב ואת סבלו של הגיבור אשר לזכרו אתה מתאמן”, זה המוטו אשר עומד בבסיס “אימוני הגיבורים (Heroes Wods).

חלק מאימוני הגיבורים מבוססים על תוכנית קרוספיט שפותחה לאנשי כוחות הביטחון הנדרשים לרמת כושר גבוהה. מדובר בשילוב של עבודת כוח ודופק גבוה במיוחד: הרמת משקולות, טיפוס על חבל, עליות כוח, ריצה ועוד.

מורשת וכושר. רצים ברמת הגולן לזכרם של נופלי חטיבה 188 מורשת וכושר. רצים ברמת הגולן לזכרם של נופלי חטיבה 188 מורשת וכושר. רצים ברמת הגולן לזכרם של נופלי חטיבה 188

בקאנטרי גבעתיים למשל, תוכנן אימון לזכרו של סמ”ר שחר סטרוג ז”ל מגבעתיים, לוחם דובדבן שנהרג במרץ האחרון ונהג להתאמן במקום.

אבי מלאכי, מנהל חדר הכושר בקאנטרי גבעתיים: "אימוני הגיבורים הם הדרך שלנו המתאמנים להזדהות, להנציח ולתת כבוד אחרון לנופלים. התופעה הגיעה לתודעה של המתאמנים הישראלים בשנים האחרונות ובכל שנה מצטרפים אימונים נוספים על שמם של נופלים, לאחרונה אף הוקדש במועדוני כושר שונים ברחבי הארץ אימון לאלון בקל ז"ל שנהרג מירי מחבל בבר 'הסמטא'".

יש גם פעילויות במסגרות רחבות יותר בהן רמת הכושר פחות מאומצת. למשל, רצי רמת הגולן ירוצו לזכרם של נופלי חטיבה 188. "זוהי דרכנו להתייחד ולהעביר מורשת קרב”, אומר חגי גולן, מרצי הקבוצה. “למרות הכאב, יש תחושה של ניצחון והמשכיות”.

תוכניות של אימוני גיבורים ניתן למצוא גם באתר herowodisrael.com.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות