אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מינה את הכלכלן ריצ'רד קלרידה לסגן יו"ר הפד צילום: טרס נורמלה, ויקיפדיה

טראמפ מינה את הכלכלן ריצ'רד קלרידה לסגן יו"ר הפד

קלרידה, כלכלן בוגר אוניברסיטת קולומביה, משמש בשנים האחרונות כיועץ בענקית ההשקעות פימקו. הוא ייכנס לנעליו של נגיד בנק ישראל בעבר סטנלי פישר, שפרש מהפדרל ריזרב באוקטובר האחרון

16.04.2018, 21:19 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מינה את הכלכלן ריצ'ארד קלרידה לסגן יו"ר הפד. קלרידה, כלכלן בוגר אוניברסיטת קולומביה, משמש בשנים האחרונות כיועץ אסטרטגי לענקית ההשקעות פימקו. במקביל ביצע טראמפ מינוי נוסף ובחר ברגולטורית על הבנקאות של קנזס מישל באומן לאייש את משרת המושב הפתוח במועצת המושלים של הפד.

קראו עוד בכלכליסט

קלרידה יהיה סגנו של יו"ר הפד החדש ג'רום פאוול. התפקיד היה פנוי מאז פרישתו בחודש אוקטובר האחרון של סגן יו"ר הפד הקודם סטנלי פישר - מי ששימש בעבר כנגיד בנק ישראל.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: איי אף פי יו"ר הפד ג

המינוי מתבצע בעיתוי קריטי עבור הפד, כאשר הבנק המרכזי נמצא בעיצומו של מהלך לנירמול המדיניות המוניטרית שלו, לאחר הצעדים הקיצוניים שננקטו על רקע המשבר הפיננסי. ועדת השוק הפתוח של הפד (FOMC), שגם קלרידה וגם באומן יהיו חברים בה, אישרה העלאת ריבית של 0.25% בחודש מרץ. היתה זו העלאת הריבית השישית מאז דצמבר 2015.

קלרידה (60) שימש בעבר כעוזר לשר האוצר האמריקאי ומשמש כיועץ לפימקו מאז 2006. הוא נחשב כמי שמחזיק בעמדות מוניטריות קונבנציונליות ותמך בבחירתו של פאוול לתפקיד נגיד הבנק המרכזי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות