אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראכרט מייקרת את העמלות למחזיקי כרטיסי אשראי צילום: גלעד קוולרצ'יק

ישראכרט מייקרת את העמלות למחזיקי כרטיסי אשראי

אחרי שבשבוע שעבר הודיעה חברת כרטיסי האשראי כי תייקר את התעריפים שהיא גובה מבתי עסק על סליקה, היא תבצע מהלך דומה גם למחזיקי כרטיסים

16.04.2018, 22:56 | רעות שפיגלמן

ישראכרט ממשיכה לייקר עמלות ללקוחות. אחרי שבשבוע שעבר הודיעה החברה על כוונתה לייקרא את התעריפים שהיא גובה מבתי עסק ביחס לפעילות הסליקה החל מ-1 ביוני, כעת עדכנה ישראכרט באתר שלה כי בכוונתה לבצע מהלך דומה בקרב מחזיקי הכרטיסים.  

קראו עוד בכלכליסט

כך לדוגמה, עבור פירעון מוקדם או מיידי של הלוואה בהתאם לתעריף הישן נדרש הלווה לשלם 29.38 שקלים ולפי התעריף החדש עבור פירעון באמצעים הדיגיטאליים התעריף יהיה זול יותר ויעמוד על 20 שקל ועל פירעון באמצעות פקיד באמצעות מוקד השירות הטלפוני התעריף יהיה גבוה יותר- 40 שקל. הנפקת כרטיס חליפי באמצעות נציג תתייקר מ-27.3 שקל ל-30 שקל.  

כרטיס אשראי של ישראכרט, צילום: גלעד קוולרצ כרטיס אשראי של ישראכרט | צילום: גלעד קוולרצ'יק כרטיס אשראי של ישראכרט, צילום: גלעד קוולרצ

גם שירותי מט"ח צפויים להתייקר. כך, על רכישת מט"ח מחלפן באמצעות כרטיס אשראי יש לשלם כיום עמלה של 3.55 דולר ומיוני זו תתייקר ל-5 דולר. גם עמלה עבור משלוח של כרטיס חליפי מהארץ לחו"ל תתייקר – מ-14.5 דולר ל-20 דולר.

ישראכרט שבבעלות בנק הפועלים, כמו לאומי שבבעלות בנק לאומי, נמצאות על המדף ובנקי האם שלהן נמצאים תוך כדי מהלך של איתור רוכש. חלופה אחרת או משולבת לצד איתור רוכש ספציפי היא הנפקה או מכירה של המניות לציבור בבורסה. על רקע הסיטואציה וההיפרדות הצפויה מחסותה של המערכת הבנקאית המספקת כיום לשתי חברות האשראי מקורות מימון זולים חוששים בשתי החברות מהמצב החדש, שבו יהיה תחת בעלים אחרים ומקורות המימון יתייקרו.

מצב זה עומד בין היתר ברקע למהלכי ייקור התעריפים שמבצעת ישראכרט, כמו גם הירידה הצפויה בשנים הקרובות של עמלת הסליקה שתגרע מהכנסות חברות האשראי מאות מיליוני שקלים מדי שנה.

מישראכרט נמסר: "חברת ישראכרט ביצעה עדכון בתעריפון ללקוחות הפרטיים המשקף שינוי במבנה ההוצאות התפעוליות.

חשוב להדגיש כי לגבי רוב העמלות, מוצע ללקוח שירות בערוצים הישירים של החברה בעלות מופחתת או ללא עלות באתר החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
כל מי שמדבר על כרטיסים חינמיים
מקשקש עצמו לדעת...אין חיה כזאת אלא אם אתה בהסדר מיוחד מול הבנק במסגרת כרטיס עסקי או עבודה בחברה גדולה וכו', וגם אז אתה חייב לבצע עסקאות בסדר גודל מסוים כדי לקבל את הפטור. בכל שאר המקרים אתה מחויב בעמלה חודשית. בכרטיסים חדשים, בעיקר חוץ בנקאיים אתה מקבל פטור של שנה או שנתיים (חברות במועדונים שונים) ואחר כך גובה העמלה משתנה מ-10 ש"ח ועד 18 ש"ח שוב תלוי בסוג הכרטיס ובהסכם.
קוד סודי  |  19.04.18
לכל התגובות