אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחיו של מייקל דל מכר לגולדמן זאקס אפליקציה לניהול כספים צילום: שאטרססטוק

אחיו של מייקל דל מכר לגולדמן זאקס אפליקציה לניהול כספים

קלאריטי מאני משמשת יותר ממיליון לקוחות בארה"ב לנהל את נכסיהם הפיננסיים. אדם דל, אחיו של מייסד ענקית הטכנולוגיה דל, עומד בראש החברה. גולדמן זאקס כבר מנהל פקדונות קמעונאיים בשווי של 20 מיליארד דולר

17.04.2018, 08:08 | בן מקלנהאן, פייננשל טיימס

גולדמן זאקס ממשיך את ההתרחבות שלו לבנקאות מסחרית עם רכישת אפליקציה לניהול נכסים פיננסיים. סכום העסקה לא פורסם. לטענת מפתחי האפליקציה, קלאריטי מאני (Clarity Money), יותר ממיליון לקוחות בארה"ב משתמשים בה כדי לנהל את כספיהם.

רכישה זו מצטרפת לשורת עסקאות שביצע גולדמן זאקס תחת המותג מרקוס — הפלטפורמה הדיגיטלית שהשיק לפני שנה. על רקע הידוק הרגולציה על שירותים מרכזיים לעסקיו כמו מסחר בניירות ערך, מנסה הבנק הוותיק להגדיל את הכנסותיו באמצעות מעבר לפלטפורמות מקוונות.

קלאריטי היא אפליקציה חינמית שעוזרת למשתמשיה לקבל החלטות פיננסיות. היא פועלת באמצעות התחברות לחשבונות העו"ש ולכרטיסי האשראי של הלקוחות ואז מאתרת הלוואות שהם יכולים למחזר, הוראות קבע שאפשר לבטל או התחייבויות שניתן לדון מחדש בתנאים שלהן. במקרה בו לקוח מממש את אחת מההצעות, קלאריטי גובה דמי תיווך מהלקוח ומנותני שירות דוגמת בנק או חברת אשראי.

החברה הניו יורקית נוסדה ב־2016 וגייסה עד היום 15 מיליון דולר ממשקיעי הון סיכון ביניהם סיטי ונצ'רס, בסמר ונצ'ר פרטנרס (Bessemer), שרפה קפיטל וסורוס קפיטל מנכ"ל קלאריטי, אדם דל יצטרף לגולדמן זאקס כשותף. דל הוא אחיו הצעיר של מייקל — מייסד ומנכ"ל דל טכנולוגיות.

סטיבן שר, סמנכ"ל הזרוע הבנקאית של גולדמן זאקס וראש החטיבה הצרכנית והמסחרית, אמר כי קלאריטי היא "חלוצה בגישה לבנקאות פרטית המעמידה במרכז את הלקוח. הדבר יעזור למרקוס להמשיך לתת כוח בידיהם של הלקוחות".

הפעילות הדיגיטלית של גולדמן זאקס צומחת בקצב מהיר. לפני שנתיים רכש הבנק את GE קפיטל, חטיבת הבנקאות הדיגיטלית של ג'נרל אלקטריק — ואיתה את פקדונות הלקוחות הקמעונאיים. המותג מרקוס — שנקרא על שם מייסד גולדמן זאקס מרקוס גולדמן — מנהל 20 מיליארד דולר בפקדונות והעניק הלוואות בהיקף כולל של 3 מיליארד דולר.

משרדי גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: רויטרס משרדי גולדמן זאקס בניו יורק | צילום: רויטרס משרדי גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: רויטרס

מוקדם יותר השנה רכש גולדמן זאקס את פיינל, סטארט־אפ מקליפורניה המציע מספרי כרטיס אשראי מותאמים אישית, לצמצום הונאות. כמו כן חבר הבנק לאינטואיט, יצרנית תוכנה בתחום ניהול פיננסים ומסים.

דל ימשיך לעמוד בראש קלאריטי מאני וישמש בתפקיד מפתח בצוות הניהול הבכיר של מרקוס. הוא יהיה כפוף להאריט טאלוור, ראש תחום בנקאות דיגיטלית שהצטרף לבנק לפני שנתיים לאחר שעזב את חברת השירותים הפיננסיים דיסקאבר פייננשל סרביסס. לדל ילדה משותפת עם פדמה לקשמי — דוגמנית, סופרת ושחקנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות