אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש העסקים משה סבח מעוניין לרכוש את מפעל נגב קרמיקה בירוחם צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

איש העסקים משה סבח מעוניין לרכוש את מפעל נגב קרמיקה בירוחם

סבח אמור לקבל ללא תמורה את המפעל שסגור מאז סוכות, אך יהיה עליו לעמוד בהתחייבויות של המפעל בהיקף של 150 מיליון שקל לפחות. לפני הסגירה הועסקו במפעל 140 עובדים. על פי הערכות, אם תושלם העסקה יועסקו בו כמה עשרות מהם

17.04.2018, 10:38 | מאיר אורבך

איש העסקים משה סבח מתעניין ברכישת מפעל נגב קרמיקה בירוחם, כך נודע ל"כלכליסט". מפעל האריחים בירוחם סגור מאז חג הסוכות ועד לסוף חודש פברואר קיבלו כל עובדי המפעל משכורת מלאה. ל"כלכליסט" נודע שאיש העסקים משה סבח הגיש לנגב קרמיקה ומבני תעשיה מסמך המאשר את יכולתו הפיננסית לעמוד בדמי השכירות של המפעל בירוחם. אם יעבור את אישור שתי החברות לאחר הבדיקה צפויה העסקה לצאת לדרך.

קראו עוד בכלכליסט

סבח אמור לקבל את המפעל ללא תמורה אבל עליו לעמוד בכל התחייבויות המפעל. התחייבויות המפעל עומדות על 150 מיליון שקל לפחות. חוזה השכירות על המבנה יסתיים רק בעוד 16 שנים, ויעלה בסך הכל 130 מיליון שקל. דמי החכירה על ציוד הייצור עד פברואר 2019 מוסיפים עוד 20 מיליון שקל. כל העלויות הללו צפויות להתגלגל על רוכשי המפעל.

מפעל נגב קרמיקה בירוחם, צילום: בראל אפרים מפעל נגב קרמיקה בירוחם | צילום: בראל אפרים מפעל נגב קרמיקה בירוחם, צילום: בראל אפרים

לפני סגירתו הועסקו במפעל כ-140 עובדים אך על פי הערכה יקשה מאוד על הקונה היום להחזיר את כולם לתעסוקה מלאה. חלק גדול מהעובדים יצאו לפנסיה מוקדמת ורבים מצאו עבודה חדשה. אם יצליח הרוכש להשלים את העסקה ההערכות הן שיועסקו במפעל כמה עשרות עובדים - כ-70 לכל היותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות