אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובאי: אוניית הפאר קווין אליזבת 2 תהפוך למלון צף צילום: QE2.com

דובאי: אוניית הפאר קווין אליזבת 2 תהפוך למלון צף

האוניה צפויה להתחיל להניב הכנסות עבור דובאי, 10 שנים אחרי שנרכשה מבריטניה תמורת 100 מיליון דולר, בעסקה שנהפכה לסמל לבזבזנות של האמירות; המלון הצף יכלול 13 מסעדות ובארים

19.04.2018, 22:22 | שירות כלכליסט

אוניית הנוסעים הקווין אליזבת 2 (QE2) צפויה להתחיל להניב הכנסות עבור דובאי. זאת למעלה מעשור לאחר שהאמירות רכשה את האונייה מבריטניה תמורת 100 מיליון דולר.

כלי השיט, שאורכו 294 מטרים, הוסב לבית מלון ויעגון באופן קבוע במינה ראשיד בדובאי, לפי הצהרתם. בתצורתו הסופית יכלול המלון הצף 13 מסעדות ובארים. מלון ה-QE2 ייפתח לציבור כבר מה-18 באפריל, לפני פתיחתו החגיגית באוקטובר.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה של האונייה הפכה לסמל לבזבזנות חסרת המעצורים של דובאי דקות לפני שמשבר האשראי הגלובלי היכה באמירות, והביא אותה לסף חדלות פירעון ב-2009. עם פתיחתו של המלון, הוא צפוי להתחיל להניב החזר עבור בעליה של האונייה, חברת איסתית'מאר וורלד PJSC - Istithmar World PJSC, שבמשך זמן רב אחר המשבר חיפשה דרך להפוך את רכישת הסמל להשקעה משתלמת.

קווין אליזבת עוגנת בדובאי, צילום: QE2.com קווין אליזבת עוגנת בדובאי | צילום: QE2.com קווין אליזבת עוגנת בדובאי, צילום: QE2.com

איסתית'מאר, חברה ממשלתית מדובאי, רכשה את האונייה מקונארד (Cunard ) ב-2007 ומאז החמיצה מספר תאריכי יעד לפתיחת המלון וביטלה מספר תוכניות עבור האונייה, ובכלל זה הפיכתה למלון צף שיעגון באסיה.

למעלה מ-2.7 מיליון שעות עבודה נדרשו להסבת האונייה למלון.

אוניית הנוסעים, שצלחה את הים האטלנטי במשך כמעט 40 שנה, ביצעה את שיט הבכורה שלה מסאות'המפטון אנגליה לניו יורק ב-1969. לאונייה הייתה קיבולת ליותר מ-1,900 נוסעים שאותם שירת צוות בן 1,000 בני אדם. כך על פי אתר האונייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות