אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים מאפשרת למוסדיים לתאם עמדות בהצבעה בבזק צילום: אוהד צויגנברג

רשות ההגבלים מאפשרת למוסדיים לתאם עמדות בהצבעה בבזק

הממונה על ההגבלים מיכל הלפרין העניקה למיטב דש אישור בעל פה ולתיאום נקודתי בלבד, לקראת האסיפה בבזק - שלא יהווה תקדים לתיאום לקראת אסיפות כלליות בעתיד

17.04.2018, 18:20 | רחלי בינדמן

הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין נתנה אישור בעל פה למיטב דש לתאם עמדות עם גופים מוסדיים לקראת הצבעת האסיפה הכללית של בזק. האישור ניתן בעקבות פנייה שהועברה לרשות ההגבלים מצד מיטב דש מוקדם יותר השבוע - הלפרין הסכימה להענקת אישור שאינו בכתב כאמור ולתיאום נקודתי בלבד, שלא יהווה תקדים לתיאום באסיפות נוספות בעתיד.  

קראו עוד בכלכליסט

האישור שניתן על ידי רשות ההגבלים לצורך האסיפה בבזק נוגע לתיאום לקראת מינוי דירקטורים חיצוניים וכן לצורך הדרישה לפטר שני דירקטורים מכהנים. המוסדיים זקוקים לתיאום בעיקר על מנת לגבש גוש נגד למשקיעים הזרים - אלה מעדיפים לתמוך בהמלצות הדירקטוריון ובמועמדים שהדירקטוריון הציע ולא במועמדים שהציעו המוסדיים המקומיים, בתיווך חברת הייעוץ אנטרופי.

בשלב זה כלל לא בטוח שכל המוסדיים תומכים בהמלצת אנטרופי ובמועמדים שלה. אנטרופי למשל מתנגדת למינויו של היו"ר הזמני בבזק דוד גרנות לדירקטור בלתי תלוי וחלק מהמוסדיים הישראלים דווקא מעריכים אותו.

רשות ההגבלים מנהלת בימים אלה דיון מול רשות ני"ע ורשות שוק ההון, על מנת לגבש נייר עמדה רשמי בשאלת תיאום בין המוסדיים בנושאים נקודתיים הנדרשים לאישור אסיפה כללית. מתן אישור תיאום למוסדיים יגדיל את הסיכוי לגיבוש רוב של המוסדיים, כנציגי הציבור.

מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקים, צילום: אוהד צויגנברג מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקים | צילום: אוהד צויגנברג מיכל הלפרין הממונה על ההגבלים העסקים, צילום: אוהד צויגנברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות