אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דב מורן חוזר אל האקזיט הענק: "כשזידאן קיבל אדום, המיזוג החל להתקדם" צילום: עמית שעל

היו שם

דב מורן חוזר אל האקזיט הענק: "כשזידאן קיבל אדום, המיזוג החל להתקדם"

2006 - עסקה פורצת דרך. ענקית האחסון סנדיסק שנוסדה על ידי הישראלי לשעבר ד"ר אלי הררי קנתה את אם סיסטמס ב־1.55 מיליארד דולר

19.04.2018, 08:16 | מאיר אורבך

"אלי הררי ואני מוזמנים על ידי טושיבה לאליפות העולם בכדורגל. משחק הגמר בברלין. טושיבה היא שותפה של כל אחת מהחברות שלנו בנפרד. אם רק היה להם מושג שהם בעצם עזרו בתהליך המיזוג הזה", מספר דב מורן.

ביולי 2006 נפל דבר. ענקית האחסון סנדיסק רכשה את חברת אם סיסטמס של דב מורן ב־1.55 מיליארד דולר. סנדיסק, שנוסדה על ידי הישראלי לשעבר ד"ר אלי הררי בשנת 1988, נחשבה באותם ימים לחברה הגדולה ביותר בתחום מערכות אחסון בטכנולוגיית פלאש, והחברה של דב מורן היתה אחת המתחרות שלה אבל גם החברה שהשלימה את מוצריה. ב־2015 רכשה ווסטרן דיגיטל את סנדיסק ב־19 מיליארד דולר.

הרבה שמועות היו סביב עיתוי הרכישה של החברה הישראלית ובשיחה עם "כלכליסט" שופך דב מורן אור על הדרך לעסקה שנחשבה באותם הימים לאחת הגדולות בהיי־טק הישראלי, שנייה לרכישה של מרקורי על ידי HP ב־4.5 מיליארד דולר מספר ימים לפני רכישת אם סיסטמס.

דב מורן. עסקת ענק על רקע גמר המונדיאל, צילום: עמית שעל דב מורן. עסקת ענק על רקע גמר המונדיאל | צילום: עמית שעל דב מורן. עסקת ענק על רקע גמר המונדיאל, צילום: עמית שעל

נחזור לכדורגל. "באוהל הארוח מציגים אותי למנכ"ל טושיבה", מספר מורן. "אני אשב לידו, המקומות הטובים ביותר ביציע. זה מעל השער ובמקרה זה גם השער בו הובקעו כל הגולים במשחק. 1:1 בסיומו ועוד 8 גולים בפנדלים. זה המשחק בו זינדין זידאן הצרפתי מורחק אחרי שהוא נגח בשחקן איטלקי".

איטליה נצחה בדו־קרב המותח של בעיטות ה־11 וזכתה באליפות העולם ומורן חתם על העסקה. "השיחה עם אלי הררי, שטושיבה אגב נתנו לו מקום הרבה פחות טוב משלי, היתה מוצלחת", מסכם מורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות